Stát prý obcím bohatě vrátí, o co přijdou kvůli bonusu

Premiér Andrej Babiš (ANO) je přesvědčen, že vláda bohatě vrátí obcím na dotacích peníze, o které přijdou kvůli schválení kompenzačního bonusu pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) a malé společnosti s ručením omezeným.

Andrej Babiš
doporučujeme

Novinářům to řekl dnes při prohlídce rekonstruovaného Negrelliho viaduktu. Kabinet by podle něj mohl také zvýšit podíl, kterým se stát na investičních projektech v rámci dotací účastní.

Babiš řekl, že v souvislosti s koronavirovou krizí, která si vyžádala revizi státního rozpočtu, požádal ministry o předložení všech připravených investičních projektů. "Dostaneme se letos na rekordní částku, 150 miliard, taková ještě nikdy nebyla, a to nás ještě čeká revize stávajícího rozpočtu," konstatoval Babiš.

Sněmovna tento týden odmítla návrh Senátu, aby se kompenzační bonus vyplácel přímo ze státního rozpočtu, nikoli jen z vybraných daní z příjmů zaměstnanců. Podle senátorů a dalších odpůrců může připravit současný způsob výplaty příspěvku obce o 11 miliard a kraje o čtyři miliardy korun.

Babiš připustil, že samosprávy o peníze přijdou. "Jsem přesvědčen, že my jim tu částku bohatě vrátíme navýšením dotací a pravděpodobně i navýšením poměru dotací, který je dnes 70 procent stát a 30 procent obce," řekl premiér. Motorem růstu se podle Babiše musí stát stavebnictví, soustředit se chce na byty.

Novinářům řekl, že chce navštívit bývalé kasárny v pražském Karlíně. "My se tam teďka zastavíme a podíváme se, jestli skutečně například bychom tam nemohli zainvestovat, i možná do bytů," uvedl. Bytů je podle něj v Česku málo a pokud nestaví samosprávy, nad výstavbou by se musí zamyslet stát.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČR usnadní cestování turistům z mimoevropských bezpečných zemí

13.07.2020 16:51 Lidé ze všech zemí, které Česko zařadilo na seznam bezpečných států z hlediska rizika nákazy…

Průzkum: U voličů vede ANO, získalo by dvakrát víc hlasů než ODS

13.07.2020 16:00 U voličů stále jednoznačně vede hnutí ANO, kterému by ve sněmovních volbách dalo hlas dvakrát více…

Zeman a Babiš gratulovali Dudovi, opozici znepokojuje rozdělení polské…

13.07.2020 15:18 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman věří, že budou spolu s polským protějškem Andrzejem Dudou pokračovat v…

ANO zase může přijít o europoslance. Maxová zvažuje odchod z hnutí

13.07.2020 13:58 Europoslankyně vládního ANO Radka Maxová, která byla přítomná při jeho vzniku v roce 2011, a tudíž…

Související:

Právě se děje

Další zprávy