Svérázný boj ruských kněží proti alkoholismu. Lili svěcenou vodu z letadla

V boji proti alkoholismu sáhli ruští pravoslavní kněží po nezvyklé metodě. U příležitosti takzvaného Dne střízlivosti vylili na město Tver z malého letadla 70 litrů svěcené vody. S odvoláním na ruská média o tom dnes informovala agentura DPA. Tverský metropolita Savva spolu s otcem Alexandrem vylévali vodu ze zlatého kalichu otevřeným otvorem v letounu, který kroužil nad městem ve výšce 300 metrů.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Alkohol, ilustrační foto
doporučujeme

Obyvatelům Tveru má toto snažení pomoci vystřízlivět a už nikdy nesáhnout po lahvi, sdělili novinářům po přistání. Akci provádějí už od roku 2006 a doufají, že přinese úspěch.

Skeptiky odradit nenechali. "Čemu se smějete? Tomu, že se snažíme pomoci lidem zbavit se nemoci? Tomu, že hlásáme, aby lidé přestali konzumovat alkohol a drogy a neoddávali se smilstvu? To je směšné?" odpověděl otec Alexandr přítomným, kteří dali najevo pochybnosti, zda má jejich úsilí nějaký smysl.

V mnoha ruských městech se každý rok 11. září slaví z popudu církve takzvaný Den střízlivosti, který má obyvatelstvo upozornit na nebezpečí konzumace alkoholu.

V Rusku umírají každoročně tisíce lidí v důsledku nadměrného pití alkoholu. Podle oficiálních statistik je alkoholismus v Rusku čím dál častější příčinou úmrtí. Letos už zemřelo 4300 lidí, což je o 17 procent více než v loňském roce.

Podle serveru Info24 nebyla akce v Tveru první, kdy se v Rusku lila ze vzduchu svěcená voda. K neortodoxnímu postupu přistoupil v Altajském kraji na Sibiři také kněz, který z vrtulníku kropil tamní tajgu ve snaze uchránit ji od hrozících požárů.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemana vyřeší příroda, doufá europoslanec. Ovčáček vypálil do protiútoku

20.09.2019 16:11 Prezident Miloš Zeman na sebe strhl pozornost slovy o případném udělení abolice premiéru Andreji…

Výrok o abolici otřásá Českem. O co Zemanovi opravdu jde? Politolog…

20.09.2019 16:04 Aktualizováno Na voliče hnutí ANO by případná prezidentova abolice pro premiéra Andreje Babiše (ANO) neměla…

Čínská ambasáda uspořádá recepci k výročí vztahů s Českem, Zeman účast…

20.09.2019 15:43 Čínské velvyslanectví uspořádá ve středu v paláci Žofín slavnostní recepci k 70. výročí navázání…

Ozval se Babiš. Podepsal by milost sám pro sebe? Zeman ho moc nepotěšil...

20.09.2019 14:18 Aktualizováno Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) se nechce vyjadřovat k výroku prezidenta Miloše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama