Teličkovo hnutí Hlas vyrazí na "turné" po Česku, nové členy si pečlivě vybírá

Hnutí Hlas bývalého europoslance Pavla Teličky připravuje na podzim cesty po České republice. Neformální i formálnější setkání s příznivci i širší veřejností mají Hlas nasměrovat k dlouhodobému cíli, kterým je podle Teličky snaha uspět v příštích volbách do Poslanecké sněmovny.

Pavel Telička
doporučujeme

Hlas nechce jít cestou rychlého nabírání členů. Nyní se jejich počet pohybuje v desítkách, adepty vedení pečlivě vybírá. "S každým uchazečem jednáme, většinu schůzek jsem měl sám. Snažíme se, abychom v budoucnu neřešili problémy, se kterými se potýkaly některé jiné subjekty," uvedl Pavel Telička.

Hnutí se v programu zaměřuje na ochranu životního prostředí, šetrné zacházení se zdroji a oběhovou ekonomiku. "Musíme brát zřetel na komplexní řešení, věnovat se tomu jako absolutně prioritnímu tématu, protože už včera bylo pozdě," řekla novinářům místopředsedkyně hnutí Kateřina Novotná.

Soustředí se i na bezpečnost, podporu podnikání či digitalizaci. "Hlas je jasně proevropský subjekt, kde jednoznačně převažují pozitivní názory ve prospěch zavedení eura," řekl Telička.

Na podzim se chystají zástupci hnutí do regionů. "Připravujeme některé akce, které mohou mít charakter formálních besed, ale i atypické, možná se uvidíme i na nějakém pikniku," shrnul Telička.

Hnutí zatím nerozhodlo, zda bude kandidovat v krajských volbách v příštím roce. "Budeme pečlivě zvažovat, co jsme schopni za 12 měsíců zvládnout. Dovedu si představit, že budeme kandidovat v některých krajích," dodal.

Hlas nevylučuje spolupráci s jinými politickými subjekty. Podle Teličky nesmí být však jediným spojovníkem cíl porazit hnutí ANO. "Klíčové je pro nás pevné prozápadní ukotvení ČR a její proreformní směřování. Důležitá je výrazně proevropská politika. Z toho při jednání rozhodně nemůžeme slevit," uvedl Telička.

Hlas založili začátkem roku tehdejší europoslanci Telička a Petr Ježek poté, co se názorově rozešli s ANO, za které se do europarlamentu dostali. V letošních evropských volbách získalo hnutí 2,38 procenta hlasů.

"Ukázalo se, že subjekt, který cílí na liberální voliče, má svůj prostor na české politické scéně, dokáže generovat slušnou podporu za relativně krátkou volební kampaň. Potenciál tady je," věří Telička.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna zřejmě nebude řešit kyanid v Bečvě, ANO a ČSSD návrh vetovaly

29.09.2020 16:04 Sněmovna se asi nebude zabývat únikem kyanidu do Bečvy na Přerovsku, což požadovali občanští…

Zrušení voleb by otřáslo demokracií. ODS získá hejtmana, ČSSD propadne,…

29.09.2020 15:30 ROZHOVOR – Vůbec si nepřipouští, že by nastal jejich odklad. Ředitel neziskové výzkumné agentury…

Šéfka Evropské komise stojí za Jourovou: Obavy o demokracii v Maďarsku…

29.09.2020 15:03 Aktualizováno Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová má plnou důvěru šéfky unijní exekutivy Ursuly von der…

Rafajův nástupce? Hrad prosazuje do čela antimonopolního úřadu Mlsnu

29.09.2020 15:01 Aktualizováno Novým předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) by se měl stát náměstek ministra…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama