Teličkovo hnutí Hlas vyrazí na "turné" po Česku, nové členy si pečlivě vybírá

Hnutí Hlas bývalého europoslance Pavla Teličky připravuje na podzim cesty po České republice. Neformální i formálnější setkání s příznivci i širší veřejností mají Hlas nasměrovat k dlouhodobému cíli, kterým je podle Teličky snaha uspět v příštích volbách do Poslanecké sněmovny.

Přidejte svůj názor 38 komentářů

Pavel Telička
doporučujeme

Hlas nechce jít cestou rychlého nabírání členů. Nyní se jejich počet pohybuje v desítkách, adepty vedení pečlivě vybírá. "S každým uchazečem jednáme, většinu schůzek jsem měl sám. Snažíme se, abychom v budoucnu neřešili problémy, se kterými se potýkaly některé jiné subjekty," uvedl Pavel Telička.

Hnutí se v programu zaměřuje na ochranu životního prostředí, šetrné zacházení se zdroji a oběhovou ekonomiku. "Musíme brát zřetel na komplexní řešení, věnovat se tomu jako absolutně prioritnímu tématu, protože už včera bylo pozdě," řekla novinářům místopředsedkyně hnutí Kateřina Novotná.

Soustředí se i na bezpečnost, podporu podnikání či digitalizaci. "Hlas je jasně proevropský subjekt, kde jednoznačně převažují pozitivní názory ve prospěch zavedení eura," řekl Telička.

Na podzim se chystají zástupci hnutí do regionů. "Připravujeme některé akce, které mohou mít charakter formálních besed, ale i atypické, možná se uvidíme i na nějakém pikniku," shrnul Telička.

Hnutí zatím nerozhodlo, zda bude kandidovat v krajských volbách v příštím roce. "Budeme pečlivě zvažovat, co jsme schopni za 12 měsíců zvládnout. Dovedu si představit, že budeme kandidovat v některých krajích," dodal.

Hlas nevylučuje spolupráci s jinými politickými subjekty. Podle Teličky nesmí být však jediným spojovníkem cíl porazit hnutí ANO. "Klíčové je pro nás pevné prozápadní ukotvení ČR a její proreformní směřování. Důležitá je výrazně proevropská politika. Z toho při jednání rozhodně nemůžeme slevit," uvedl Telička.

Hlas založili začátkem roku tehdejší europoslanci Telička a Petr Ježek poté, co se názorově rozešli s ANO, za které se do europarlamentu dostali. V letošních evropských volbách získalo hnutí 2,38 procenta hlasů.

"Ukázalo se, že subjekt, který cílí na liberální voliče, má svůj prostor na české politické scéně, dokáže generovat slušnou podporu za relativně krátkou volební kampaň. Potenciál tady je," věří Telička.

Loading...
Vstupte do diskuze (38)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemana vyřeší příroda, doufá europoslanec. Ovčáček vypálil do protiútoku

20.09.2019 23:14 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman na sebe strhl pozornost slovy o případném udělení abolice premiéru Andreji…

Ostrá dohra Jílkové: Foldyna jen kroutí hlavou. Tohle by prý měli pouštět…

20.09.2019 23:14 Aktualizováno Diskuzní pořad české televize Máte slovo dlouhodobě vyvolává velmi ostré reakce. někteří volají po…

Foldyna zůstává v ČSSD. Na vyloučení se nenašlo dost hlasů

20.09.2019 17:50 Poslanec Jaroslav Foldyna i šéf krajské ústecké ČSSD Miroslav Andrt dnes přestáli hlasování o…

Šik proti Zemanovi? Fiala navrhl schůzku opozičních stran, vyjma SPD

20.09.2019 17:20 Aktualizováno Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama