Václav Klaus: Komunismus nás ochránil před genderismem a feminismem. Pak se pustil do ČT

Bývalý prezident Václav Klaus je v Trikolóře garantem zahraniční politiky a věří, že se strana jeho syna může dostat do Poslanecké sněmovny. Souhlasí se svým synem Václavem, předsedou Trikolóry, že téma "normální rodiny" je důležité.

Václav Klaus
doporučujeme

„Normální rodina“ je největší téma dnešní doby. Tři základní pilíře moderní společnosti jsou člověk, rodina a stát. Tyto stavební kameny moderní společnosti, která dala lidstvu demokracii, jsou neustále atakovány, řekl Václav Klaus v rozhovoru pro XTV.

Po revoluci podle něj začaly vítězit „kolektivistické ideologie“ genderismu, feminismu, multikulturalismu „Komunismus nás paradoxně před nimi bránil tím, že zakazoval vstup jakýmkoliv ideologiím. Oni se sem nedostávali a my jsme na ně neboli připravení,“ tvrdí Klaus.

V rozhovoru pro XTV také řekl, že nové politické hnutí Trikolóra má šanci dostat se do Sněmovny. Jen prý nesmí být nepřetržitě brzděna médii. „Opravdu mě popudilo, že zpráva o programovém prohlášení Trikolóry nebyla zveřejněna na České televizi. Pokud budou všechna média hrát tuto hru, tak to bude špatné,“ dodal bývalý prezident Václav Klaus.

Česká televize přitom o tiskové konferenci hnutí informovala v odpoledních zprávách. Pro Aktuálně.cz to potvrdila její mluvčí Karolína Blinková s odkazem na iVysílání.

Klaus pospal v rozhovoru i svůj postoj k Babišovi : "Já nemám sebemenší důvody být zastáncem pana Babiše. Když se ale realisticky dívám na naši politickou scénu, tak on nevypadá jako největší zlo."

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

První návrh státního rozpočtu pro rok 2021: Schillerová plánuje schodek…

19.09.2020 23:00 Aktualizováno Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v prvním návrhu státního rozpočtu na rok 2021 plánuje…

Není nutné zastavovat kulturní akce, shodli se Zaorálek a Hamáček

19.09.2020 17:34 Aktualizováno Ministři kultury Lubomír Zaorálek a vnitra Jan Hamáček (oba ČSSD) se shodli na tom, že nyní není…

Chystá se změna azylového zákona, počítá s aktivováním "řízení v případě…

19.09.2020 15:14 Nejvyšší správní soud (NSS) by již v budoucnu nemusel přezkoumávat rozhodnutí ministerstva vnitra a…

Transparency International monitoruje volební kampaň, hodnocení zveřejní…

19.09.2020 11:59 V kampani před krajskými volbami využily strany on-line prostor, ale desítky milionů investovaly i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama