Tetovací a kosmetické salony si stěžují na komunikaci vlády

Provozovatelé služeb, kde je porušována integrita kůže, například tetovací studia, si stěžují na komunikaci vlády. Je podle nich matoucí, nepřehledná, chybí také zdůvodnění, proč je tento typ činnosti odtržen od ostatních a nesmí být nadále vykonáván. Už před pandemií v těchto provozech fungovala velmi přísná hygienická pravidla, řekli dnes ČTK zástupci tetovacích a kosmetických salonů.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) před týdnem ohlásil, že tetovací salony budou smět ode dneška obnovit provoz. Portál Seznam Zprávy ale o víkendu upozornil, že v usnesení je tato činnost od 10. května stále zakázaná. Havlíček podle portálu slíbil, že vláda dnes chybu opraví a salony budou moci klienty obsluhovat od úterý. "Do té doby na bázi konzultace," uvedl v sobotu Havlíček pro Seznam Zprávy.

Vzhledem k neustálým změnám se podle piercera a člena představenstva Asociace profesionálních tatérů a piercerů Miloslava Míky mohlo stát, že informace o nesouladu usnesení s pondělním vyjádřením Havlíčka se ke všem provozovatelům nedostala. ČTK zjistila, že většina salonů hned po pondělním jednání vlády na sociální sítě vyvěsila sdělení, že od 10. května opět přijímá objednávky. O tom, že by nakonec směla fungovat až od úterý, už nepsala.

Lépe informovaná jsou podle Míky zpravidla větší studia. Pro ta menší bývá problematické se v překotných rozhodnutích vlády vyznat, řekl. Dále upozornil, že vláda ani nezdůvodnila, proč služby, kde je porušována integrita kůže, nemohou být v salonech poskytovány. Za nesmyslné považuje, že je přitom povoleno činnost vykonávat u zákazníků doma.

Majitelka kosmetického salonu Maha Studio Romana Moulisová uvedla, že při poskytování služby permanentního make-upu se vždy věnuje jen jedné zákazníci. "V místnosti s téměř sterilní čistotou mám jednorázové vybavení od jehel po povlečení, při úkonu nosím rukavice a roušku. Tak to bylo vždy před dobou covidovou a nic se na tom nezměnilo ani teď. Přesto, že tyto zásady jsou schválené hygienou v provozním řádu, na mnoho měsíců jsme naše provozovny museli uzavřít," řekla.

Rezervace na microblanding obočí začal minulý týden přijímat například i pražský salon. LUQY. Podle jeho majitelky Jany Studničkové je štěstí, že ho provádějí jen v pátek. Doufá, že vláda usnesení dnes opraví.

Některá tetovací či piercingová studia, která měla na dnešek domluvené klienty, je podle informací ČTK na poslední chvíli neodříkala a dnes je obsluhuje za dříve nastavených pravidel, protože se o změně nedozvěděla. Zákazníci se mimo jiné musejí u vstupu prokázat negativním testem na koronavirus, certifikátem o očkování proti koronaviru nebo dokladem, že nemoc covid-19 prodělali v posledních 90 dnech.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Premiér Babiš se má omluvit senátorovi Wagenknechtovi

13.06.2021 20:06 Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že…

Expremiér Fischer nechápe, že vláda plánuje větší schodek než v roce 2020

13.06.2021 14:19 Bývalý premiér a ministr financí Jan Fischer nechápe, že vláda plánuje pro příští rok větší deficit…

Zásah na úřadu vlády byl podle zákona, stojí si Šlachta i po letech za svým

13.06.2021 14:10 Policie postupovala před osmi lety při zásahu v úřadu vlády, po němž padl Nečasův kabinet, podle…

Spor o Babišův střet zájmů by měl rozhodnout Evropský soudní dvůr, tvrdí…

13.06.2021 12:32 Spor o střet zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) by měl podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama