Tlak na Vokřála byl velký, tvrdí brněnský zastupitel

Tlak na místopředsedu ANO Petra Vokřála, který v pondělí oznámil odchod z hnutí ANO a konec politické kariéry, byl velký, řekl dnes ČTK brněnský zastupitel a bývalý předseda místní buňky ANO Marek Janíček.

Vokřál, Petr
doporučujeme

Vokřál je zastupitelem Brna i kraje a zatím není jasné, zda si mandáty nechá. Na sms ČTK nereagoval. Janíček počítá s tím, že se s Vokřálem setkají koncem týdne. Předsedkyně ANO v Brně Karin Karasová ČTK řekla, že o tom s Vokřálem nemluvili. "Komunikujeme spolu. Nepochybuji, že nás při hlasování podpoří," uvedla Karasová.

Brněnský exprimátor a místopředseda ANO Vokřál při zdůvodnění svého kroku v pondělí uvedl, že nechce spojovat své jméno s lidmi, kteří ANO využívají pro vlastní prospěch. Vokřál v uplynulých týdnech neuspěl ve snaze o zrušení tří brněnských buněk ANO - v Židenicích, Starém Lískovci a v Černovicích, mimo jiné kvůli napojení na lidi figurující v kauze podezření z korupce kolem veřejných zakázek v městské části Brno-střed spojených s Jiřím Švachulou.

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš řekl už v pondělí, že vedení jihomoravské organizace dlouhodobě přehlíželo a neřešilo to, že do hnutí v Brně přišli lidé, kteří tam být neměli. Server iDnes.cz v úterý uvedl, že podle některých členů brněnského ANO by měla na členství rezignovat i předsedkyně jihomoravského ANO Taťána Malá a šéfka brněnské organizace ANO Karasová. Obě podle serveru patřily mezi Vokřálovy blízké spolupracovnice.

"To, co jsem četla v médiích, byly hlasy jednotlivců, myslím, že byli dva. Já i paní Malá máme dle vyjádření kolegů v organizacích jednoznačnou podporu," komentovala to dnes pro ČTK Karasová. Malá na sms nereagovala.

"Bylo to pro mne překvapení. Na jednu stranu je mi to líto, na druhou stranu tomu rozumím. Ten tlak, který na něho byl vyvíjený, byl obrovský. Všichni jsme jenom lidi. To, co se děje v rámci hnutí, tak to je ten tlak," řekl Janíček k Vokřálově odchodu bez dalších podrobností.

Vokřál byl jihomoravskou jedničkou na kandidátce ANO pro krajské volby. Předsednictvo hnutí se bude kandidátkou pro jižní Moravu zabývat ve čtvrtek odpoledne. Hejtman kraje Bohumil Šimek figuruje na listině na čtvrtém místě. Na dotaz ČTK, zda novou jedničku na kandidátce už projednávali, odpověděl, že až bude něco nového, dá vědět.

Dvojka na kandidátní listině, vyškovská místostarostka Karin Šulcová označila Vokřálův odchod za obrovské překvapení. "Velice mne jeho odchod mrzí, protože si myslím, že pan Vokřál byl ten pravý lídr kandidátky. Je to člověk, který hodně dokázal, mrzí mne to," uvedla Šulcová. Kdo by měl být novou jedničkou, nedokázala říct.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko pošle na oddlužení Somálska téměř milion eur

04.07.2020 21:55 Aktualizováno Česko se zapojí do iniciativy Mezinárodního měnového fondu (MMF) na oddlužení Somálska. Přispět by…

Ministři prozradili své plány na léto. Někteří z nich vyrazí do zahraničí

04.07.2020 16:15 Houbaření, rybaření, objevování regionálních tratí i stanování mají v plánu čeští ministři během…

Šíření nenávisti podporují i xenofobní skupiny, dominuje Okamurova SPD,…

04.07.2020 12:59 Šíření nenávisti v loňském roce přestalo být doménou tradičních extremistů, doplnily je…

Stát možná uleví hendikepovaným. Chce zjednodušit výměnu průkazů

04.07.2020 10:59 Postup pravidelné výměny průkazu osoby se zdravotním postižením by se mohl v některých případech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy