To je vrchol. Babišovi došla trpělivost s Českou televizí. Takhle se do ní pustil

Není tajemstvím, že se řada politiků ráda pouští do konfliktu s Českou televizí, kterou napadá kvůli údajné neobjektivitě zpravodajství. Jedním z nich je i premiér Andrej Babiš, který se ve svém pravidelném hlášení neudržel.

Přidejte svůj názor 348 komentářů

Česká televize
doporučujeme

Babiš hned na úvod svého každotýdenního hlášení vytáhl něco, čemu podle jeho slov nebudou lidé věřit. A sice ostře sledovaní audity. "Největší téma. A nejočekávanější událost byla kdy? Tuto středu. Tuto středu byla ohlášená na 13 hodin tiskovka SZIF a Ministerstva zemědělství, kde padne zásadní informace o jednání zástupců ČR se zástupci Evropské komise ohledně zemědělského auditu," napsal.

Česká televize si podle něj od rána připravovala diváky neustálým opakováním reportáží o střetu zájmů a průběh tiskové konference přenášela živě. "Průběh tiskovky byl zjevně pro přítomné novináře obrovským zklamáním. Kromě ČTK, která do pár minut zveřejnila zprávu o všem podstatném, se ostatní servery probudily až po hodině a půl," tvrdí.

Za vrchol ale považuje právě veřejnoprávní televizi. "Přestože je pro ni střet zájmů snad nejdůležitějším tématem posledních měsíců a dopoledne to tak i vypadalo, tak v hlavní zpravodajské relaci Události (od 19.00) se zpráva o tiskové konferenci objevila až ve TŘICÁTÉ SEDMÉ minutě pořadu," napsal premiér.

Přednost dostala zpráva o výstavě fotografa Jovana Dezorta v Praze a o úspěchu helsinských vědců, kteří zdokumentovali nový druh polární záře. V minutové reportáži se pak podle něj divák ani nedozvěděl, že Evropská komise schválila platby, které Česko už v minulosti vyplatilo firmě Agrofert.

"Takže ČR tyto schválené dotace vracet nebude! Nezapomínejme, že se vracelo 32 miliard kvůli tradičním demokratickým stranám," dodal Babiš závěrem úvodu.

Loading...
Vstupte do diskuze (348)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejpopulárnější politici? Na Babiše se dotahuje Schillerová, polepšil si…

20.02.2020 21:53 Aktualizováno Ze členů vlády a šéfů parlamentních stran lidé nejlépe hodnotí premiéra Andreje Babiše (ANO), na…

Šámal už mluvil se Zemanem o svém nástupci v čele Nejvyššího soudu

20.02.2020 17:14 Nový ústavní soudce Pavel Šámal mluvil s prezidentem Milošem Zemanem o svém nástupci ve funkci…

Cestu šéfa Senátu na Tchaj-wan budou v březnu řešit nejvyšší ústavní…

20.02.2020 17:13 Cesta předsedy Senátu na Tchaj-wan bude jedním z bodů schůzky nejvyšších ústavních činitelů na…

Ministerstvo zahraničí řešilo s čínským velvyslancem dopis kvůli Tchaj-wanu

20.02.2020 17:07 Náměstek ministra zahraničí se ve středu setkal s čínským velvyslancem. Dal mu najevo, že dopis…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama