Topolánek a jeho show je zpět: Babiš je pitomec na konec. Komunistům poslal prostředníček

Někdejší premiér Mirek Topolánek a jeho Topol Show je zpět. Pořad po pauze dostal nové prostředí i formát – bývalý šéf vlády si do pořadu dříve zval k rozhovoru známo osobnosti, nově to ale bude on sám, kdo bude  komentovat současné dění. A hned to spočítal nejen komunistům, ale i premiérovi Andreji Babišovi.

Přidejte svůj názor 66 komentářů

Mirek Topolánek
doporučujeme

Mirek Topolánek se vrátil ve velkém stylu. Hned v prvním díle Topol Show na serveru Info.cz promluvil o zdanění církevních restitucí a bolševicích, prezidentu Miloši Zemanovi, lidských právech, čínském prezidentovi či Andreji Babišovi.

Hned v úvodu připomněl, že Ústavní soud podle očekávání zrušil zdanění církevních restitucí. „To je dobrá zpráva. A mám tu vzkaz pro bolševiky všech barev: Jste jedničky,“ rýpnul si expremiér, který na kameru ukázal zdvižený prostředníček. Poukázal tak na to, že komunisté se teď kvůli rozhodnutí obrátí na Evropský soud pro lidská práva. „Škoda že tu možnost neměli ti, které mučili, zavírali a šikanovali,“ udeřil Topolánek.

Lidská práva pak zmínil ještě v jedné souvislosti. Zmínil totiž, že do Rady pro lidská práva byly zvoleny Venezuela, Libye či Súdán. Toto rozhodnutí okomentoval slovy o tom, že v Sovětském svazu se podařilo „rozdojit kozla“. „V OSN pak učinili kozla zahradníkem,“ posteskl si. „Na druhou stranu, kdo jiný by byl lépe kvalifikován k rozpoznání porušování lidských práv než ti, kteří to dělají denně,“ přisadil si.

Kritice neunikl ani prezident Miloš Zeman, konkrétně fakt, že poslal dopis čínskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi. V něm se distancoval od jednání pražských komunálních politiků. „Čínský prezident chce drtit kosti separatistů a náš prezident Zeman mu posílá poníženou supliku, aby Česko netrestal za vzpurnou Prahu!“ shrnul celý problém glosátor. „Vím, že Praha není Česko. Vím, že jsi, Miloši, zdráv. Ale tohle je těžká diagnóza,“ vzkázal Topolánek na Hrad.

V závěru pořadu došlo i na novou rubriku „pitomec na konec“. První místo si tentokrát odnesl premiér Andrej Babiš, který podle Topolánka překonal i amerického prezidenta Donalda Trumpa. Babiš si cenu zasloužil za to, jak vynadal generálům, že neposlali české vojáky do Sýrie, kde Turecko útočí na Kurdy.

„No protože si je tam po schválení vládou a Sněmovnou neposlal ty, Andreji!“ vysmál se Babišovi do očí Topolánek. „U nás totiž nevládne chunta, která by si posílala vojáky, kam se jí zamane. Ale jen ty a tvý kumpáni,“ utahuje si z premiéra jeden z jeho předchůdců.

„Mohl jsem za něco podobného ocenit Donalda Trumpa. Třeba za jeho dopis Erdoganovi. A dal jsem přednost tobě. Protože na rozdíl od Trumpa, ty jsi náš,“ vzkázal Babišovi na závěr.

Loading...
Vstupte do diskuze (66)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Topolánek, Bartoška a další. Bohatý nepřítel Babiše slavil

11.11.2019 22:14 Aktualizováno Bývalý šéf ČEZu Martin Roman uspořádal oslavu svých padesátých narozenin. Navzdory tomu, že se…

Pád komunistů: V Česku nešlo o vzpouru žaludku, ale vzpouru ducha, míní…

11.11.2019 18:24 Zatímco v ostatních zemích východního bloku byly protikomunistické revoluce v roce 1989 motivovány…

Novým hejtmanem Karlovarského kraje bude Petr Kubis (ANO), nahradí…

11.11.2019 18:07 Hejtmanem Karlovarského kraje bude od 1. ledna příštího roku Petr Kubis. Nahradí Janu Mračkovou…

Aféra na pražském magistrátu: Policie obvinila devět politiků kvůli dotacím

11.11.2019 17:46 Policie minulý týden obvinila devět lidí z pražského magistrátu v souvislosti s rozdělováním dotací…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama