Ultimátum? Babiš poslal spolku Milion chvilek ostrý vzkaz

Premiér Andrej Babiš (ANO) neuvažuje o tom, že by vyhověl ultimátu Milionu chvilek a odstoupil z funkce. Demonstraci, kterou spolek chystá v Praze na tuto sobotu, Babiš nechápe. ČTK napsal, že organizátoři podle něj jen využívají atmosféru 17. listopadu. Česká republika by měla spíš slavit, a to společně, uvedl premiér.

Přidejte svůj názor 188 komentářů

Andrej Babiš
doporučujeme

Spolek Milion chvilek dnes uvedl, že při sobotní demonstraci dá Babišovi ultimátum. Buď vyřeší svůj střet zájmů, zbaví se holdingu Agrofert a médií a odvolá ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO), anebo sám odstoupí. V opačném případě vypukne další vlna protestů. Babiš ČTK napsal, že o tom, že by ultimátu vyhověl, vůbec neuvažuje.

Předseda vlády odmítá argumenty organizátorů protestu. "Jak jistě víte, moje bývalá firma (Agrofert) je ve svěřenském fondu přesně podle lex Babiš," odkázal na novelu zákonu o střetu zájmů, na jejímž základě Agrofert vložil do fondů.

Česko má svobodu a demokracii a každý může demonstrovat kdy chce, kde chce a proti čemu chce, dodal Babiš. "Je pravda, že já konkrétně tuhle demonstraci nechápu, nerozumím těm naprosto nepravdivým důvodům a zdá se mi, že organizátoři jen využívají atmosféru výročí 17. listopadu," uvedl.

Země by podle něj měla spíš slavit, a to společně. "To, co ČR dokázala, jakou cestu její občané ušli, a hlavně to, jakou skvělou budoucnost mají před sebou. Slavit právě to, že máme tu svobodu a demokracii. Ale fajn, je na každém, jak k tak významnému svátku přistoupí," dodal k chystanému připomenutí 30 let od revoluce.

Loading...
Vstupte do diskuze (188)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

2. světovou válku rozpoutal i Sovětský svaz? KSČM rozhořčilo usnesení…

14.12.2019 17:37 Aktualizováno KSČM odsoudila usnesení Evropského parlamentu o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy. Jde…

Kolik žije v Česku cizinců ze států mimo EU? Chystá se nová koncepce…

14.12.2019 17:11 Aktualizováno Ke konci srpna letošního roku pobývalo v Česku legálně 341.496 cizinců z tzv. třetích zemí, tedy ze…

Babiš nikdy neodstoupí? Lže, mlží, je jako dítě... Úterní demonstrace má…

14.12.2019 14:41 Aktualizováno Na Václavském náměstí v Praze se v úterý sešly desítky tisíc lidí, kteří opět žádali demisi Andreje…

Návrat exministra Ludvíka? ČSSD ho posílá do boje o Senát

14.12.2019 09:27 ČSSD posílá do boje o Senát v příštím roce v Praze 5 ředitele FN Motol a bývalého ministra…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama