Úmrtí Kubery: Teplice i Ústecký kraj už mají v zastupitelstvech náhradníky

V zastupitelstvu Ústeckého kraje nahradí náhle zesnulého Jaroslava Kuberu (ODS) dlouholetý pracovník Památníku Terezín Tomáš Rieger. V teplickém zastupitelstvu usedne na místo bývalého dlouholetého primátora, ředitel místní botanické zahrady Petr Šíla. Oba mandát přijmou.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Jaroslav Kubera na 24. kongresu ODS
doporučujeme

Předseda Senátu zemřel nečekaně v pondělí v ústecké nemocnici poté, co zkolaboval ve své teplické kanceláři. Senátorem byl dvě desetiletí. Kdo ho v horní komoře parlamentu nahradí, bude jasné po doplňovacích volbách. Prezident Miloš Zeman by je měl vyhlásit do poloviny dubna.

Krajským zastupitelem se Kubera stal po volbách v roce 2016. Tehdy byl jedním ze skokanů voleb, dostal se v Ústeckém kraji z 55. na druhé místo kandidátky občanských demokratů. Dostal 1670 přednostních hlasů, tedy 10,49 procenta.

Na jeho místě ho nahradí Tomáš Rieger, jenž je mimo jiné místopředsedou oblastního sdružení ODS. "V podstatě by to tak být mělo, ale musí proběhnout nějaké formality. Upřímně zatím mě osobně zaměstnávala myšlenka toho, že tady pan Kubera není, víc než myšlenky na práci v zastupitelstvu. Byla to rána," řekl dnes Rieger.

Nejbližší zastupitelstvo Ústeckého kraje se uskuteční 27. ledna. Zatím není jasné, zda na něm bude Rieger skládat zastupitelský slib. "Bude záležet na tom, zda se stihne procesně vše připravit," uvedl mluvčí Ústeckého kraje Martin Volf.

V čele Teplic Kubera stál od roku 1994. Při posledních komunálních volbách v roce 2018 byl v čele kandidátky, místo primátora přenechal svému nástupci Hynku Hanzovi a byl řadovým zastupitelem. Na jeho místo usedne ředitel teplické botanické zahrady Petr Šíla. "Mandát přijmu. Ale nechci s ohledem na to, jak je to čerstvé, věc nyní nechci komentovat," řekl ČTK. "Všechny nás to dost zasáhlo, na druhou stranu nechceme ho zklamat a přijímáme všichni zodpovědnost," dodal. Zastupitelstvo Teplic se koná 10. února.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda schválila peníze pro OSVČ i pravidla kurzarbeitu

31.03.2020 22:01 Aktualizováno Vláda vyplatí osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ) postiženým šířením koronaviru jednorázovou…

Jak dlouho budou uzavřené hranice? Ministr Vojtěch nechtěl odhadovat

31.03.2020 19:27 Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) nechtěl dnes na tiskové konferenci po jednání vlády…

Prodlouží se nouzový stav? Vláda to projedná zítra

31.03.2020 19:11 Vláda ve středu projedná návrh na prodloužení nouzového stavu. Na tiskové konferenci to dnes řekla…

Opozice už má zastoupení v krizovém štábu. Místo mají Šmucler či Červíček

31.03.2020 17:14 Z opozičních kandidátů budou v Ústředním krizovém štábu poslanec a lékař Vít Kaňkovský (KDU-ČSL),…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama