Ústecký hejtman Schiller (ANO) se vzdal poslaneckého mandátu

Nový hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller (ANO) se vzdal ke konci loňského roku poslaneckého mandátu. Rezignaci projedná ve středu sněmovní mandátový a imunitní výbor. ČTK to dnes řekl jeho předseda Stanislav Grospič (KSČM). Schillera nahradí v dolní komoře patrně jeho kolegyně z hnutí Jaroslava Puntová.

Jan Schiller (ANO)
doporučujeme

Schiller stanul v čele Ústeckého kraje v polovině listopadu. Nahradil Oldřicha Bubeníčka (KSČM), který vedl kraj osm let. Schiller už po volbě zastupiteli ohlásil, že na funkci poslance ke konci prosince rezignuje.

Mandátový imunitní výbor projedná i vznik mandátu třiašedesátileté Puntové, která je mosteckou zastupitelkou. Po posledních sněmovních volbách byla podle příslušné kandidátní listiny čtvrtým náhradníkem. Lidé, kteří figurovali před ní, zaslali do Sněmovny rezignace na pozice náhradníků. Rovněž tato odstoupení výbor ve středu posoudí.

Puntová by mohla složit poslanecký slib na nejbližší schůzi dolní komory. První řádná letošní schůze začne v úterý 19. ledna.

Sněmovnu opustilo v tomto volebním období celkem 15 poslanců, loni i se Schillerem tři. O sněmovní mandát přišla v říjnu bývalá místopředsedkyně i předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová (ODS), kterou pražští voliči vyslali do Senátu. Kvůli kandidatuře do horní komory v obvodu Přerov se koncem července vzdal mandátu poslanec ANO Petr Vrána. V senátním klání neuspěl.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda otevře papírnictví či dětské oděvy, žádá o delší nouzový stav

18.01.2021 22:04 Aktualizováno Papírnictví a prodejny dětského oblečení a obuvi budou moci od úterý znovu otevřít, schválila to…

KOMENTÁŘ: Dzurilla je zralý na výpověď, Babiš mu navrhuje metál. Je to k…

18.01.2021 22:02 Aktualizováno KOMENTÁŘ – Pozbyl naprosté sebereflexe a ztratil i poslední zbytky své autority. Premiér Andrej…

Vláda schválila návrh na příspěvek pro podnikatele v úpadku

18.01.2021 17:25 Podnikatelé v úpadku budou moci čerpat příspěvek, tzv. kompenzační bonus, 500 korun denně, a to…

Schodek rozpočtu letos podle Zamrazilové stoupne nad 400 miliard

17.01.2021 14:23 Schodek státního rozpočtu letos vzroste podle předsedkyně Národní rozpočtové rady Evy Zamrazilové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama