V České televizi bylo živo. Důvod? Pavel Novotný a Rusko

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný minulý týden vzbudil vášně,když poslal Rusku dopis, v němž se ostře ohradil proti jejich vměšování se do otázek týkajících se výstavby pomníku vlasovcům. O poznání větší diskuzi pak vybudilo jeho živé vystoupení v ruské televizi, o němž se hovořilo i na České televizi.

Pavel Novotný
doporučujeme

Na hrozbu spojenou s Ruskem upozornil v pořadu Otázky Václava Moravce senátor Pavel Fischer. Ten tvrdí, že nelze brát na lehkou váhu varování Bezpečnostní informační služby před vlivem Ruska. 

"Politická mapa Evropy se bude kreslit v Bruselu s novou evropskou komisí s jinými lidmi, v Berlíně končí velmi významná politička, kancléřka Angela Merkelová, brexit je na spadnutí a Evropa rozhodně není soustem, které by nikoho nezajímalo," uvedl Fischer.

Dodal, že Evropská unie se vydává na novou cestu a bude o ni zájem ze zahraničí, například z Ruska nebo z Číny. Tyto země podle něj budou zkoušet překreslovat mapu. "A když na to nedáme velký pozor, můžeme se skutečně stát svědky nového dělení Evropy," varuje.

Senátor také tvrdí, že nás musí zajímat, jak Rusko uvažuje strategicky. "V rámci Euroasijské unie podepsalo spolupráci se Srbskem. To je přeci kandidátská země pro EU," zmínil Fischer. 

Následně dodal, že ve volbách a referendech je zřejmá stopa, která vede k ruským subjektům, a proto prý udělalo páteční vystoupení starosty pražských Řeporyjí Pavla Novotného dobrou službu.

"Ukázal nám tak v laboratorním prostředí, co nám hrozí, když nebudeme dávat pozor," ocenil výstup pražského starosty senátor.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prymulovo tvrzení je naprosto nehorázné, říká politolog. Babiš ale bude…

23.10.2020 22:01 Aktualizováno Není zaskočen tím, že ministr zdravotnictví Roman Prymula odmítá rezignovat a své křeslo hájí i po…

KSČM chce návrat českých lékařů z EU a doplacení jejich mezd

23.10.2020 21:37 Komunisté chtějí, aby vláda jednala s Evropskou unií o návratu českých lékařů z unijních zemí a…

Babiš navrhl Zemanovi odvolání Prymuly. Příští týden představí nástupce

23.10.2020 18:17 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) předložil dnes v Lánech prezidentovi Miloši Zemanovi návrh na odvolání…

Faltýnek rezignoval na funkci prvního místopředsedy ANO

23.10.2020 18:12 Aktualizováno Jaroslav Faltýnek rezignoval kvůli jednání s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO) v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama