V krajích i v Senátu výrazně posílíme, zatím to vypadá dobře, říká předseda ODS Fiala

ROZHOVOR - Armáda reportérů i les televizních kamer mu zablokovala cestu přímo na silnici. Předseda ODS Petr Fiala se davem nenechal rozhodit a mířil na chodník. „Asi bude bezpečnější, když se uchýlíme do bezpečí,“ nabádal tiskový mluvčí strany Václav Smolka. Jeho šéf si stoupl na obrubník a byl v dobrém rozmaru. „Vypadá to, že v krajích oproti předchozím volbám posílíme a silný výsledek se rýsuje i v Senátu,“ spustil Fiala.

Petr Fiala
doporučujeme

Co říkáte současnému vývoji?

Zatím nejsou zcela sečteny výsledky, ale z toho, co už známe, to pro nás vypadá velmi slibně. Zdá se, že prakticky ve všech krajích výrazně posílíme proti předcházejícím krajským volbám. Vypadá to, že ODS a koalice, které jsme sestavili, celkově obsadí ve volbách druhé místo.

Ve třech nebo čtyřech krajích soupeříme s hnutím ANO o první místo. Rýsuje se, že uděláme velmi silný výsledek v senátních volbách. Ale samozřejmě počkejme ještě s celkovým hodnocením na dobu, až budeme znát definitivní výsledky.

Nejste zklamán, že ODS ve Středočeském kraji nefiguruje na prvním místě?

Musíme opravdu počkat, až se sečtou všechny výsledky i ve Středočeské kraji. Je to jeden z těch krajů, kde opravdu soupeříme o celkové vítězství, ale už nyní je to pěkný výsledek. Ale počkejme na finiš, i několik hlasů může pořadí úplně převrátit.

Myslíte, že ODS obhájí silnou pozici v Senátu, tedy i křeslo předsedy?

Ptáte se mně na něco, co těžko mohu predikovat. |Zatím to vypadá na velmi silný výsledek a postup řady kandidátů do druhého kola. Myslím si, že máme šanci posílit náš senátní klub.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Europoslanec pomáhá v první linii, krmí i myje pacienty. Se smrtí se…

30.10.2020 22:00 Aktualizováno Odložil perfektně střižené sako a vkusnou košili s kravatou a navlékl se do ochranného obleku, aby…

Neřešme, kolik petic Blatný proti premiérovi podepsal. Primární je jeho…

30.10.2020 20:26 Aktualizováno Odmítá řešit, jakou petici nový ministr zdravotnictví Jan Blatný podepsal a v kolika spolcích se…

Vláda prodloužila všechna opatření i nouzový stav do 20. listopadu

30.10.2020 20:20 Aktualizováno Nouzový stav v Česku kvůli epidemii covidu-19 potrvá zatím do 20. listopadu. Premiér Andrej Babiš …

Novotný výroky o Ondráčkovi nespáchal trestný čin, potvrdil soud

30.10.2020 20:04 Starosta Prahy-Řeporyj Pavel Novotný (ODS) nespáchal trestný čin, když loni v květnu na twitteru…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama