V Průhonicích, kde žije Babiš (ANO), vyhrála ve volbách ODS

V Průhonicích nedaleko Prahy, kde žije premiér Andrej Babiš (ANO), zvítězila v krajských volbách ODS se ziskem téměř 26 procent. V Benešově, kde bydlí současná hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO), vyhráli Starostové a nezávislí. STAN o jediný hlas porazil Babišovo hnutí i v Olbramovicích, kde je farma Čapí hnízdo.

ODS
doporučujeme

V Průhonicích skončilo ANO až na třetím místě se ziskem necelých 17 procent, druhé skončilo STAN s téměř 23 procenty. Také v Benešově skončilo ANO třetí, získalo zde téměř 19 procent, druzí jsou občanští demokraté s více než 21 procenty.

Naopak například v Kolíně, kde nyní vládne zástupce STAN a starostoval zde i předseda hnutí Vít Rakušan, získali Starostové téměř 46 procent hlasů. STAN dominoval i Mnichovicích, kde je starostkou jeho středočeská jednička Petra Pecková. Pro STAN zde hlasovalo 59,57 procent voličů, pro ANO jen 9,54 procenta. Ale ještě větší úspěch měl ve Líbeznici, kde i starostuje, krajský lídr ODS Martin Kupka. Občanským demokratům zde dalo svůj volební lístek 73,28 procenta voličů. ANO volilo 7,65 procenta obyvatel obce, STAN pak jen 3,38 procenta.

Krajské volby ve Středočeském kraji vyhráli Starostové a nezávislí, získali přes 22 procent hlasů. Na druhém místě skončila ODS s více než 19,5 procenta. V současné době v kraji vládnoucí ANO skončilo až na třetím místě se ziskem zhruba 18,5 procenta hlasů. Vítězné hnutí STAN chce o koalici jednat s ODS, Piráty a TOP 09. Do zastupitelstva se tentokrát nedostali zástupci ČSSD a KSČM, sociální demokraté tak přišli o 11 mandátů, komunisté o osm. Volební účast přesáhla 40 procent.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš navrhl další uvolnění pravidel pro sestavování rozpočtů

26.10.2020 17:15 Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl společně se záměrem zrušit superhrubou mzdu i další rozvolnění…

Piráti vyzvali vládu, aby umožnila Polkám interrupce v Česku

26.10.2020 17:07 Piráti vyzývají vládu, aby umožnila polským ženám podstoupit interrupci v českých zdravotnických…

Firmy bojují o přežití. Vláda prodloužila program Antivirus B do konce roku

26.10.2020 16:50 Vláda prodloužila do konce roku vyplácení příspěvků na náhrady mezd z programu Antivirus firmám,…

Minář vytvořil spolek Pro ČR, sní o zemi s kvalitními politiky i aktivními…

26.10.2020 16:18 Aktualizováno Bývalý předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář vytvořil spolek Pro ČR. Spolek si klade za cíl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama