Válka, dorazí uprchlíci, Češi je nechtějí, prasárna, machři... Kvůli Trumpovi je u nás veselo

Expředseda Strany zelených Matěj Stropnický aktivně hodnotí následky útoku amerických sil na velitele íránských jednotek Kásima Sulejmáního. Podle něj může hrozit nová uprchlická vlna.

Přidejte svůj názor 35 komentářů

Matěj Stropnický
doporučujeme

V pátek Američané zabili u Bagdádu klíčového íránského generála Kásema Solejmáního a další osoby, včetně člena vedení vlivných iráckých milicí Abú Mahdího Muhandise. Spojené státy čelí v posledních dnech ze strany Íránu výhrůžkám tvrdou odplatou.

Útok rozdělil veřejnost na dva tábory. Zatímco jedni ho schvalují, podle druhých je nepřípustný. A tento názor zastává i Matěj Stropnický. Svěřil se s tím na sociální síti.

"Špinavý Trumpův atentát, normální teroristická prasárna to je. To je asi ta politika "řešíme migraci v zemích původu". Přátelům svévolných teroristických útoků našich drahých spojenců nabízím srovnáníčko: třeba kdyby teď dronem zapích Putin generála Pavla. To by byla mela. Myslím, že třeba Jakuba Jandu by museli hospitalizovat, jak by křičel, že to říkal," napsal s odkazem na analytika Evropských hodnot.

V reakci na nastalou diskuzi, která celý víkend hýbe internetem, přidal další komentář. "Fascinuje mě, jak naši liberálové obhajují Trumpův íránský atentát. To bude zas pohoršení, až z něj vzejde válka, dorazí uprchlíci a lidi u nás je nebudou chtít přijmout, že? To zas bude divení, že nechtějí nést následky machrování jednoho šílence, toho času prezidenta USA, a jeho malinkých českých protomachýrků?" ptá se.

"Vy, kdo tohle šlapání po mezinárodním právu a zneužívání síly nejsilnějším obhajujete, nemáte právo chtít po ostatních, aby nesli následky. Tak jen abychom v tom měli jasno už teď," dodal Stropnický.

Loading...
Vstupte do diskuze (35)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel předseda Senátu Jaroslav Kubera (†72)

20.01.2020 22:02 Aktualizováno Ve věku 72 let zemřel předseda Senátu Parlamentu České republiky Jaroslav Kubera, člen ODS a…

Ministr dopravy Kremlík končí, vaz mu zlomil e-shop na dálniční známky

20.01.2020 21:59 Aktualizováno Ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) po tři čtvrtě roce končí ve funkci. Jeho odvolání dnes…

Chcete vyjádřit soustrast k úmrtí Kubery? Vznikají první pietní místa

20.01.2020 20:43 Aktualizováno Lidé mohou soustrast k úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) vyjádřit zápisem do kondolenční…

Havlíček bude ministrem průmyslu i dopravy. Odborníci to chápou, vidí však…

20.01.2020 20:02 Spojení ministerstev dopravy a průmyslu může dávat smysl, problémem však je, že agenda obou úřadů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama