Vedení Poslanecké sněmovny se distancovalo od chování Volného a Bojka

Za nepřípustné a bezohledné označili členové vedení Sněmovny a předsedové všech poslaneckých klubů chování nezařazených poslanců Lubomíra Volného a Mariana Bojka, když v jednacím sále odmítají nosit roušky. Od jednání obou poslanců se v dnešním prohlášení distancovali.

Marian Bojko a Lubomír Volný.
doporučujeme

"Toto chování považujeme za nepřípustné a bezohledné. Ohrožuje zdraví a život zaměstnanců Poslanecké sněmovny a poslanců, a to včetně jejich rodinných příslušníků a blízkých," stojí v memorandu. Volný a Bojko znevažují postavení Sněmovny jako zákonodárného sboru, uvádí text.

Volný v lednu oznámil, že spolu s Bojkem odmítají nosit ve Sněmovně roušky kvůli tomu, že jsou "symbolem nastupujícího nového světového řádu a globálního ekonomického resetu". Ve sněmovních budovách je nošení roušek nebo obdobné ochrany dýchacích cest kvůli epidemii covidu-19 povinné.

V úterý nechal předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) vyvést oba poslance ze sálu policisty z ochranné služby. Nyní na povinnost nosit roušky předsedající schůze už jen obecně upozorňují. Vedení Sněmovny a šéfové poslaneckých klubů se totiž už dřív shodli podle podle Vondráčka na tom, že případná jiná opatření by spíše vyhovovala oběma poslancům k jejich propagaci.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé by neměli počítat s rozvolněním, řekl Babiš

04.03.2021 18:34 Aktualizováno Lidé by podle premiéra Andreje Babiše (ANO) neměli počítat s rozvolněním protiepidemických opatření…

Cílem aukce nebyl čtvrtý operátor, ale snížení cen, uvedl Babiš

04.03.2021 17:47 Cílem loňské aukce na kmitočty pro chytré mobilní sítě 5G nebyl příchod čtvrtého velkého operátora…

ČT musí zaplatit Vitáskové 80.000 korun za nepravdivý výrok

04.03.2021 17:02 Aktualizováno Česká televize (ČT) musí uhradit bývalé šéfce Energetického regulačního úřadu Aleně Vitáskové 80…

Sněmovna podpořila lidoveckou novelu volebního zákona

04.03.2021 16:28 Sněmovna v prvním kole podpořila v souladu s dohodami klubů odkládanou volební novelu KDU-ČSL,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama