Vláda bude mít prázdniny, ministři se znovu setkají 17. srpna

Pokud si to nevyžádá zhoršení epidemie koronaviru nebo jiná mimořádná situace, sejde se vláda na pravidelném zasedání 17. srpna. ČTK to dnes řekl mluvčí kabinetu Vladimír Vořechovský.

Vláda ČR
doporučujeme

Příští týden začínají vládní prázdniny, během kterých zastupuje premiéra Andreje Babiše (ANO) v případě nutnosti vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO), která jako ministryně financí připravuje během prázdnin návrh rozpočtu na příští rok.

Práce čeká během tradičního volna také ministerstvo školství, které má v srpnu představit možnosti úprav školní výuky pro případ, že na podzim epidemie zesílí. Vláda zatím neschválila ani návrh tohoto úřadu na zavedení možnosti distanční výuky do legislativy. Návrh přitom počítá s rychlým legislativním schválením.

Součinnost Sněmovny předpokládá také dnes představený záměr úpravy volební praxe pro říjnové hlasování o nových krajských zastupitelstvech a části Senátu. Ministerstvo vnitra chce vládě návrh předložit právě 17. srpna. Po diskusi s parlamentními stranami plánuje normu připravit 5. srpna. Do konce srpna by návrh mohly projednat obě komory Parlamentu, podle místopředsedy KDU-ČSL Jana Bartoška se tak stane na mimořádné schůzi dolní komory. Na souhlas vlády čeká také žádost o navýšení rozpočtu ministerstva spravedlnosti na odchodné vězeňské služby či nemocenské.

Prezident Miloš Zeman dovolenou zahájil na začátku července, volno měl do počátku tohoto týdne. Většinu času chtěl strávit na zámku v Lánech. Dnes na Pražském hradě podle svého mluvčího Jiřího Ovčáčka přijal prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého. Ve středu bude jmenovat nové soudce, propůjčí generálskou hodnost plukovníku Pavlu Lipkovi a rektorkou Univerzity obrany v Brně jmenuje Zuzanu Kročovou.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak zastavit nezákonné exekuce? Jsou jich desítky tisíc, soudy postupují…

03.08.2020 15:33 Do konce roku by mělo ministerstvo spravedlnosti vypracovat pro soudy doporučené postupy…

V ODS se hlásí o slovo liberálové. Uvnitř strany se rodí nové fórum

03.08.2020 13:30 V řadách ODS se rodí takzvané Liberální fórum, jehož zakladatel, člen strany a bývalý národní…

Pražští radní se přihlásili k podpoře LGBT, na magistrátu vlaje duhová…

03.08.2020 11:00 Vedení pražského magistrátu dnes podpořilo festival Prague Pride vyvěšením duhové vlajky na budovu…

Lang příspěvkem o Zemanovi nespáchal trestný čin, potvrdil soud

03.08.2020 10:42 Bývalý jesenický radní Martin Lang (dříve ODS), který čelil obžalobě kvůli facebookovému příspěvku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama