Vláda bude ve středu řešit slíbený příspěvek pro důchodce

Vláda bude ve středu odpoledne mimořádně jednat o příspěvku pro důchodce. Lídři koalice se minulý týden shodli, že senioři a lidé s invalidní a pozůstalostní penzí v prosinci dostanou k důchodu jednorázový příspěvek 5000 korun.

Vláda ČR
doporučujeme

Návrh zákona o jednorázovém příspěvku bude jediným bodem programu kabinetu, který se sejde ve 13:00 prostřednictvím videokonference, informovala dnes v tiskové zprávě Strakova akademie.

Dohodu o jednorázovém příspěvku k důchodům prezentovali minulý týden premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Koalice se předtím rozcházela v představách o výši příspěvku i v tom, zda by měl být vyplácen jednorázově nebo postupně.

Vyplacení upraví zákon vypracovaný ministerstvem práce. Babiš s Hamáčkem neupřesnili, zda bude kabinet chtít předpis ve Sněmovně projednat zrychleně. Stát by měl na příspěvky podle Babiše vydat 15 miliard korun. Starobních důchodců a důchodkyň je 2,41 milionu. Invalidní penzi pobírá asi 419.000 lidí a pozůstalostní 64.000. Opoziční politici mluví o mimořádné podpoře jako o uplácení voličů.

Kabinet naposledy jednal minulé pondělí, tento týden se nesešel ve standardním termínu kvůli účasti Babiše a ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka (ČSSD) na Bledském strategickém fóru. Další řádné zasedání kabinetu je na programu v pondělí 7. září.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hamáček: Česko musí setrvat u stávajících opatření

20.01.2021 13:59 V Česku musí podle předsedy Ústředního krizového štábu (ÚKŠ) a vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD)…

Komerční šíření nacistických symbolů bude zřejmě trestné

20.01.2021 13:56 Komerční šíření materiálu k propagaci národního socialismu a dalších podobných hnutí bude zřejmě…

Poslanci schválili kvóty na české potraviny v obchodech

20.01.2021 13:00 Sněmovna dnes v novele zákona o potravinách schválila návrh poslanců SPD, aby prodejny potravin o…

Babiš rozvolňovat nechce, zvažuje povinné respirátory

20.01.2021 12:44 Vláda podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nechce rozvolňovat epidemická opatření, po souhlasu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama