Vláda dnes nebude řešit koronavirus, jednání odloženo na čtvrtek

Jednání vlády, které bylo plánováno prostřednictvím videokonference na dnešní odpoledne, se nakonec uskuteční až ve čtvrtek v poledne. Informoval o tom úřad vlády.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vláda ČR
doporučujeme

Ministři se dnes měli zabývat prodloužením nouzového stavu, finanční pomocí kultuře a dalšími opatřeními, která souvisí s epidemií nového typu koronaviru. Odklad pravděpodobně zapříčinila pokračující schůze Sněmovny.

Poslanci mají dnes pokračovat v projednávání dalšího souboru návrhů, které předložila vláda ve stavu legislativní nouze kvůli koronaviru. Mají na programu zrychlené schvalování změn v insolvencích a exekucích či úpravu přijímacích zkoušek na vysoké školy.

K dalším předlohám patří uzákonění pravomoci policistů a strážníků pokutovat na místě přestupky proti vládním krizovým opatřením nebo norma o odkladu doplňovacích senátních voleb na Teplicku.

Sněmovna v úterý vládě umožnila prodloužit nouzový stav v Česku do 30. dubna, dalo se očekávat, že kabinet dnes souhlas komory využije. Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) pak předložil návrh, aby stát dal 1,16 miliardy korun na zmírnění dopadů na koronavirové krize na kulturu. Kabinet se měl také mimo jiné zabývat obnovením Národní ekonomické rady vlády (NERV).

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš označil za nesmysl, že mu má zákon o majitelích pomáhat

02.06.2020 16:33 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes označil za nesmysl tvrzení, že mu zákon o evidenci skutečných…

ANO chce zbrzdit zákon o povinných českých potravinách

02.06.2020 16:30 Hnutí ANO ve středu navrhne Sněmovně, aby se zákon, který by stanovil povinný podíl až 85 procent…

"Postavme Česko na nohy!" ODS představila kampaň, tepe Babišovu vládu

02.06.2020 16:05 Zkušenosti ze tří měsíců, kdy se Česko potýkalo s epidemií koronaviru, chce nabídnout opoziční ODS…

Spor s obcemi: Babiš mluví o kampani, Bartošek podá ústavní stížnost

02.06.2020 14:04 Aktualizováno Akce samospráv kvůli ztrátám příjmů považuje premiér Andrej Babiš (ANO) za kampaň. Řekl to…

Související:

Právě se děje

Další zprávy