Vláda se Zemanem řešila rozpočet, koronavirus nebo dotace

Vláda na pracovním obědě s prezidentem Milošem Zemanem řešila dopad koronaviru na ekonomiku, dotace na solární elektřinu nebo sestavování státního rozpočtu. Po skončení asi hodinu a půl dlouhého setkání to novinářům řekli premiér Andrej Babiš, vicepremiér Karel Havlíček a ministryně financí Alena Schillerová (oba za ANO).

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš
doporučujeme

Andrej Babiš označil pracovní oběd za přátelské setkání s volnou debatou. Ministři s hlavou státu podle něj mluvili o rozpočtu nebo třeba o dopadu koronaviru na celkovou světovou ekonomiku. Situace v Číně je podle něj kritická a panují velké obavy z toho, že vzhledem k postavení Číny jako jednoho z největších trhů na světě bude mít velký vliv na světovou ekonomiku.

"Doufejme, že se ten problém s koronavirem vyřeší, i když prozatím tomu, bohužel, nic nenaznačuje," řekl premiér.

Schillerová cítila od Zemana podporu ve vytváření tlaku na ministry, aby při sestavování státního rozpočtu spořili a omezovali zejména provozní výdaje. Podle Havlíčka se Zeman zajímal o takzvané PPP projekty, tedy spolupráci veřejného a soukromého sektoru. Mezi čtyřma očima se ho poté prezident ptal na dostavbu jaderné elektrárny v Dukovanech a na záměr zavést systém kontrol nadměrné podpory výroby energie ze solárních elektráren.

Havlíček očekává, že se vláda touto otázkou bude zabývat v nejbližší době. Zeman podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu plán kontrol tzv. překompenzace podporuje. Havlíček už dříve řekl, že příspěvek podporovaným zdrojům energie by se mohl od roku 2021 snížit ze současných 47 miliard korun zhruba o pětinu až 30 procent.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Extremisté kvůli Koněvovi zaútočili na velvyslanectví ČR v Moskvě

06.04.2020 15:07 Aktualizováno Skupina osob v maskách v neděli vyvěsila na plot českého velvyslanectví v Moskvě nápis Stop fašismu…

Babiš oponuje Prymulovi: Promoření populace je riskantní. Výhrady má i…

06.04.2020 14:43 Premiér Andrej Babiš (ANO) nesouhlasí s názorem náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly, že…

Vycestovat z Česka? Jen v odůvodněných případech, navrhne krizový štáb

06.04.2020 13:55 Ústřední krizový štáb navrhne vládě zrušit plošný zákaz vycestování z České republiky od 14. dubna.…

Babiš: Od čtvrtka by se mohly otevřít další obchody a sportoviště

06.04.2020 00:32 Aktualizováno Vláda by mohla od čtvrtka povolit otevření obchodů s pracovními oděvy, dětským textilem, kočárky a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy