Vláda svěří nákupy ochranných pomůcek správě hmotných rezerv

Správa státních hmotných rezerv (SSHR) dostane nové pokyny k zajištění zásob ochranných pomůcek. Požadavky všech ministerstev projedná vláda v pondělí, řekl dnes na tiskové konferenci vicepremiér a ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO).

Vláda ČR
doporučujeme

Šéf SSHR Pavel Švagr tento týden řekl, že správa je připravena vypsat veřejné zakázky na dodávky roušek, respirátorů a dalších ochranných pomůcek poté, co jí jednotlivá ministerstva sdělí své požadavky.

"Všichni ministři dostali za úkol připravit jejich pohled na nezbytně nutné pomůcky v rámci správy hmotných rezerv. Ministerstvo průmyslu a obchodu připraví v následujících třech dnech ucelenou strukturu těchto zásob," řekl Havlíček. Požadavky se budou týkat nejen ministerstev, ale i jejich organizačních složek a podřízených organizací, krajů nebo všech ostatních, kdo by v případné další krizi potřebovali zdravotnické ochranné pomůcky.

SSHR schraňuje komodity pro případ krizových stavů, jako jsou například záplavy, válečné konflikty či zastavení dodávek klíčových surovin. Ve vlastních či pronajímaných skladech drží zásoby například ropy, leteckého petroleje, potravin a léků. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) uvedl, že správa má jako jediná po skončení stavu nouze ze zákona oprávnění vytvářet pohotovostní zásoby.

Česká republika trpěla nedostatkem roušek i dalších ochranných pomůcek od počátku koronavirové krize, postupně se ale situace zlepšila. Ministerstvo vnitra mělo od 20. března zajištěn letecký most z Číny s dodávkami roušek, respirátorů a dalšího materiálu. Letadla pomůcky přivážela několikrát týdně, poslední přistálo na pražském letišti v neděli ráno. Celkem bylo v letadlech přepraveno přes 2000 tun materiálu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna podpořila evidenci skutečných majitelů, dle kritiků nahrává…

07.07.2020 19:32 Sněmovna podpořila v dnešním úvodním kole návrh nového zákona o evidenci skutečných majitelů, jenž…

Sněmovna dala šanci zavedení náhradního výživného

07.07.2020 19:07 Za neplatiče alimentů možná bude poskytovat výživné na děti stát. Sněmovna v dnešním úvodním kole…

Covid-19 na Karvinsku: Starostové považují situaci za vážnou, vinu dle…

07.07.2020 18:18 Aktualizováno Starostové z Karvinska považují situaci týkající se koronavirové nákazy v okrese za velmi vážnou a…

Sněmovna podpořila zdražení cigaret i stravenkový paušál

07.07.2020 17:56 Sněmovna dnes v úvodním kole podpořila vládní daňový balík na rok 2021, který počítá mimo jiné s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy