Vojtěch Filip začal řádit. Ví, kdo napadl nemocnici v Benešově, pak si podal "kolaboranty"

Předseda KSČM Vojtěch Filip tvrdí, že protesty pořádané spolkem Milion chvilek pro demokracii by mohly mít souvislost s kybernetickým útokem na benešovskou nemocnici. Opoziční strany zároveň považuje za kolaboranty.

Přidejte svůj názor 64 komentářů

Vojtěch Filip
doporučujeme

Spolek Milion chvilek pro demokracii má podle Filipa přímou souvislost s kybernetickým útokem proti benešovské nemocnici. "Neobviňuju Milion chvilek, jen je potřeba, aby se to vyšetřilo a zjistilo se, kdo to udělal a s jakým záměrem. To je jeden z nejvážnějších problémů, co tady nastal. Už nejde o střelbu v Ostravě, to byla podle dosavadního vyšetřování akce jednoho člověka. Kdežto ten hackerský útok na nemocnici…" řekl Českému rozhlasu.

"Stojím si za tím, že tohle se v České republice děje a jestli za tím stojí Milion chvilek nebo někdo jiný, je otázka orgánů činných v trestním řízení a musí se tím zabývat i v této souvislosti," dodal Filip s tím, že nemusí být jen jeden viník.

Následně ale otočil a tvrdí, že Milion chvilek vlastně neviní. "Je ale třeba si uvědomit, že v České republice existuje několik skupin, které chtějí narušit normální demokratický řád. A když jsem četl vyjádření pana Mináře, tak jsem byl zděšen. Říká, že chrání demokratický systém, přitom bez jakéhokoli mandátu od občanů České republiky chce vyvolat změnu vlády," dodal.

Filip také označil parlamentní strany KDU-ČSL, TOP 09, ODS a Piráty za kolaboranty, kteří ohrožují suverenitu Česka. "Jděte se podívat na záběry ze sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu, který má znovu požadavky územní a majetkové vůči České republice. A kdo na něm seděl? Kdo jim tleskal? A co znamená podpora některých věcí, které se tady odehrávají?" řekl ve vysílání.

Vadí mu také záměr řeporyjského starosty Pavla Novotného vybudovat pomník Vlasovcům. "Ruská osvobozenecká armáda byla po válce prohlášena za zločineckou organizaci. Její lidé byli souzeni, ať už před tribunálem nebo onde a utíkali. Jestli chcete potvrdit, co se dělo v jižních Čechách, abych mluvil ze zkušenosti vlastní rodiny, tak samozřejmě můžu potvrdit, co to bylo zač. Nejen ve fašistických uniformách, ale celou dobu války bojovali proti proti protifašistické koalici USA, Velké Británie, Francie a Rudé armádě. To byli Vlasovci," uvedl.

Následně dodal, že jím zmíněné strany ohrožují majetkové zájmy České republiky a tím i její stabilitu, což považuje za kolaboraci s cizí mocí.

Loading...
Vstupte do diskuze (64)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bartošek podá ústavní stížnost vůči daňovým opatřením vlády

01.06.2020 21:54 Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jan Bartošek podá ústavní stížnost na daňové úpravy vlády,…

Místopředseda ANO Petr Vokřál ve straně končí, Babiše to mrzí

01.06.2020 20:02 Místopředseda hnutí ANO, jeho kandidát na hejtmana a bývalý brněnský primátor Petr Vokřál končí v…

Od poloviny června mohou Češi bez omezení cestovat po většině EU

01.06.2020 18:54 Češi se budou muset od 15. června prokazovat negativními testy na onemocnění covid-19 při návratu z…

Vláda hlasy ANO podpořila zákon, jenž dle kritiků pomůže Babišovi

01.06.2020 18:12 Vláda dnes hlasy ministrů za hnutí ANO schválila návrh zákona o evidenci skutečných majitelů, který…

Související:

Právě se děje

Další zprávy