Volby: ODS představila lídry. Fiala věří ve vítězství, které povede k velké politické změně

Občanští demokraté jsou podle předsedy strany Petra Fialy lídrem spolupráce pro podzimní volby. Do krajských voleb jdou v koalicích či spolupráci v devíti regionech, v senátních postavili řadu společných kandidátů, uvedl Fiala při dnešním představení jedniček kandidátek v pražské Grébovce. Vítězství v krajských volbách označil za první krok "k velké politické změně", tedy vítězství v sněmovních volbách v příštím roce.

Přidejte svůj názor 43 komentářů

Petr Fiala, předseda ODS
doporučujeme

Ke společné cestě do voleb vyzvala loni rozdrobené opoziční subjekty iniciativa Milion chvilek kritizující premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Podle Fialy se občanským demokratům podařilo v senátních volbách nominovat řadu kandidátů s dalšími stranami. "Tato strategie se osvědčila, proto je (Miloš) Vystrčil předsedou Senátu," odkázal Fiala na skutečnost, že v horní komoře má ODS vedle Starostů nejpočetnější klub - oba mají 19 členů.

Senátorský klub ODS má podle předsedy frakce Martina Červíčka ambice stát se nejsilnějším. V 17 obvodech kandidují občanští demokraté samostatně s různými podporami, mezi nimi členové strany i nestraníci. V dalších ODS podporuje kandidáty ostatních stran, ve třech kandidáta nemá.

V krajích podle Fialy občanští demokraté postavili "poctivé koalice" složené na základě podobných pravicových hodnot. Jde podle něj o silné a programově hodnotné koalice, v nichž nejsou žádní komunisté a žádní socialisté. Cílem ODS je opětovný zisk hejtmanských funkcí, nyní žádného hejtmana ODS nemá. Do kampaně jde pod heslem Nejdříve kraje a pak celé Česko postavíme na pevné nohy.

"Budeme mít hejtmany, možná i hejtmanku, velmi uznávané odborníky. Nabízíme rozumná pravicová řešení v různých oblastech," uvedl při prezentaci místopředseda ODS a kandidát na středočeského hejtmana Martin Kupka.

Voliče chce ODS oslovit návrhy v oblasti zdravotnictví, které ukázalo svůj význam v době koronavirové epidemie, dopravní infrastruktury a řešení problematiky sucha.

Loading...
Vstupte do diskuze (43)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přerušení těžby v OKD je podle Havlíčka logický a nutný krok

02.07.2020 17:27 Za logický krok, který byl v dané chvíli nutný, považuje ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček …

Nejmenování Ošťádala profesorem? Prezident Zeman se bude dál soudit

02.07.2020 16:57 Prezident Miloš Zeman podal kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu (NSS) kvůli rozsudku,…

Čunek a Hamáček se dostali do ostrého sporu, hejtman žádá omluvu

02.07.2020 16:14 Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL) vyzval ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) k omluvě, a…

Zemanův výrok o Peroutkovi? Ministerstvo se omlouvat nechce, podá dovolání

02.07.2020 16:09 Ministerstvo financí předpokládá, že podá dovolání proti dnešnímu rozsudku, který mu uložil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy