Volný se po incidentu nedostaví na jednání sněmovního výboru, uvedl Vondráček

Incident v Poslanecké sněmovně, při kterém nezařazený poslanec Lubomír Volný ve čtvrtek fyzicky napadl poslance, by měl řešit primárně sněmovní imunitní a mandátový výbor, nikoliv policie. V pořadu Partie televize CNN Prima News to dnes řekl předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO).

Lubomír Volný při potyčce ve Sněmovně
doporučujeme

Šéf dolní komory uvedl, že podle jeho informací se Volný na úterní jednání výboru nedostaví. Chování Volného v pořadu odsoudil rovněž předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS).

Sněmovna ve čtvrtek jednala o prodloužení nouzového stavu kvůli nemoci covid-19. Volný při svém vystoupení neměl roušku a nemluvil k věci. Předsedající Tomáš Hanzel (ČSSD) ho upozornil, že mu vypne mikrofon. Když to udělal, Volný přišel mluvit na místo předsedajícího a Hanzel se ho snažil odstrčit. Na pomoc mu přišli další poslanci ČSSD. Po kratší strkanici Volný místo v doprovodu ochranné služby policie opustil.

Vondráček řekl, že se přiklání k tomu, že chování poslance Volného nenaplnilo podstatu trestného činu výtržnictví. Pořádek si pak podle něj musí poslanci udělat sami mezi sebou. "Bylo to (chování Volného) spíše pohoršení. Přikláním se k tomu, abychom si to vyřešili sami," řekl Vondráček. Ve čtvrtek se Vondráček naopak přikláněl k tomu, že chování Volného mohlo podstatu trestného činu naplňovat.

Kromě napadení má podle Vondráčka chování nezařazeného poslance ještě další roviny. A to, že Volný byl na jednání bez roušky, a poté bude hrát roli i to, zda se Hanzel bude cítit uražen. Také o to by prý bylo řízení rozšířeno. V pořadu řekl, že podle jeho informací se Volný na jednání imunitního a mandátového výboru nedostaví.

Volný po incidnetu řekl, že nikoho nenapadl, naopak, sám byl napaden. "Pustíme si záznamy z kamer a každý si může udělat obrázek sám," řekl Vondráček. "On si tím oslovuje své publikum, to je bohužel fakt," dodal.

Vystrčil souhlasil s tím, že svým chováním chtěl Volný oslovit část voličů. To, co udělal, označil za nepřijatelné a zavrženíhodné. Změnit se podle něj musí kultura ve Sněmovně i v Senátu. O tom, zda by Volného měla potrestat Sněmovna, nebo by se případem měla zabývat policie, prý nepřemýšlel. Důležité je, aby Volnému dalo okolí najevo, že takto se chovat nesmí. Na dotaz, zda se může podobný incident stát v Senátu, řekl: "Já věřím, že ne."

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Havlíček: Vláda schválila dva nové kompenzační programy

08.03.2021 21:50 Aktualizováno Vláda dnes chválila dva nové kompenzační programy. První se bude týkat příspěvku 500 korun na…

Babiš odletí ve středu na návštěvu Izraele, Petříček příští týden navštíví…

08.03.2021 20:41 Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu odpoledne poletí na dvoudenní návštěvu Izraele, kde bude…

Pracovníci sociálních služeb dostanou odměnu 15.000 až 50.000 korun,…

08.03.2021 18:36 Pracovníci v sociálních službách dostanou za svou práci od podzimu v dalších vlnách epidemie…

Istanbulská úmluva se podle Válkové asi do voleb nejspíš ratifikovat nebude

08.03.2021 17:54 Takzvaná Istanbulská úmluva proti domácímu násilí a násilí na ženách se do voleb v Česku nejspíš…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama