Vyloučení členové TOP 09 se odvolali a připravují žalobu

Starosta Židlochovic na Brněnsku Jan Vitula a místostarosta Brna-Židenic Petr Kunc se odvolali proti svému vyloučení z TOP 09. Odvoláním se bude zabývat smírčí výbor. Pokud neuspějí, podají žalobu, řekli dnes oba novinářům. Kunc doplnil, že ani v případě úspěchu u soudu se do TOP 09 nechce vracet, Vitula to pokládá za nepravděpodobné. Přesto se chtějí bránit.

Jan Vitula
doporučujeme

Důvodem k vyloučení Vituly a Kunce se staly okolnosti nominace zástupců koalice Spolu pro Moravu, jejíž součástí byla TOP 09, do komisí jihomoravské krajské rady. Konkrétně šlo o nominaci Vituly do funkce předsedy jedné z komisí.

"Měl jsem jako krajský předseda pocit, že nepostupovali v souladu se stanovami a porušili naše vnitřní předpisy," řekl už dříve ČTK krajský předseda a poslanec Vlastimil Válek.

Kunc a Vitula ale uvádějí, že jim stále není zcela jasné, za co byli vyloučeni. Některé argumenty jsou podle nich nepravdivé anebo účelově využité. Oba se domnívají, že se jich krajský předseda Válek prostě chtěl zbavit.

Odvolání Kunce a Vituly bude řešit smírčí výbor strany. "Protože naše odvolání bude posuzovat stejný stranický orgán, který dle našeho názoru už jednou rozhodl v rozporu se skutečností, neočekáváme, že by změnil názor a vyloučení zrušil. Je to však nutná podmínka k tomu, abychom vyčerpali všechny opravné stranické prostředky a mohli se hájit u soudu," uvedl Vitula.

Koalice Spolu pro Moravu získala na jižní Moravě pět mandátů, jeden z nich pro Vitulu. Členem TOP 09 je také Tomáš Třetina. Navrhující stranou byla TOP 09 ještě u bezpartijního Michala Doležela a členky Žít Brno Barbory Antonové. Pátou zastupitelkou zvolenou za Spolu pro Moravu je Jana Drápalová (Zelení).

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš mluvil s americkým ministrem zahraničí Blinkenem o pandemii či NATO

06.03.2021 07:42 Český premiér Andrej Babiš a americký ministr zahraničí Antony Blinken po telefonu projednávali…

Další kontroverzní výrok Volného. Šíření viru spojil s kroužením letadla…

05.03.2021 22:25 Aktualizováno Poslanec Lubomír Volný na sebe v posledních dnech upozornil několika facebookovými příspěvky. V…

Vláda užívá necertifikované testy, povede to k dalšímu náporu na…

05.03.2021 22:25 Aktualizováno Česká republika se řítí do dalšího velkého průšvihu. Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský totiž…

Poslanci si v době pandemie odhlasovali vyšší příspěvky

05.03.2021 22:25 Aktualizováno Poslanecké kluby budou letos dostávat na svůj provoz asi o desetinu vyšší příspěvky ze sněmovního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama