ČSSD se nelíbí kritika z vlastních řad. Zaprodali stranu kvůli funkcím, zní z Ústí

Předseda sociálních demokratů a současný ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) má dlouhodobé problémy s ústeckou ČSSD. V minulém roce se mu například nepodařilo uspět v předsednictvu s návrhem na vyloučení kontroverzního poslance Jaroslava Foldyny. Ten ale není jediný, kdo přežil. Hlasování o vyloučení totiž ustál i předseda krajské buňky Miroslav Andrt, který se netají svou kritikou současné vlády. Je známo, že se s Hamáčkem nemají zrovna moc v lásce.

Jan Hamáček na sjezdu ČSSD
doporučujeme

Lídra sociální demokracie například vytočilo Andrtovo vystoupení v České televizi na konci června. "Příští rok jsou krajské volby, to je za dveřmi, a obáváme se, že několik našich představitelů prostě zaprodalo ty ideje, zaprodalo tu stranu kvůli několika dobře placeným funkcím,“ řekl tehdy šéf ústecké ČSSD. O dění v řadách tradiční levicové strany informoval server novinky.cz

Spory s prezidentem a bývalým předsedou sociálních demokratů Milošem Zemanem, který odmítl jmenovat Michala Šmardu ministrem kultury, nazval Andrt nedůstojnou fraškou. Na Ústecku je ČSSD v koalici pod taktovkou tamního hejtmana Oldřicha Bubeníčka (KSČM), SPD a SPO Zemanovci. Po volbách 2016 bylo vyřazeno ze hry hnutí ANO, s čímž se dost špatně smiřoval jeho předseda a současný český premiér Andrej Babiš. 

Dvě kandidátky

Vedení ČSSD vyjádřilo nesouhlas s kandidátkou krajské sociální demokracie, která byla na Ústecku sestavená pod hlavičkou Lepšího severu, kde Andrt kandiduje. Ve čtvrtek pak přišla na řadu nová kandidátka, v níž figuruje bývalý ředitel litoměřické nemocnice Miroslav Jirásek. 

Na čtvrtém místě se pak nachází politický podnikatel a favorit bývalého premiéra Jiřího Paroubka Petr Benda, který před třemi lety kandidoval na Liberecku do dolní komory za extremistickou Dělnickou stranu sociální spravedlnosti a figuroval i ve vyšetřování vraždy Romana Housky zastřeleného v listopadu 2013 Michalem Krnáčem.

V Ústeckém kraji bude ČSSD konkurovat její někdejší člen Jaroslav Foldyna známý svými sympatiemi k ruskému motorkářskému gangu Noční vlci, a to tentokrát pod taktovkou hnutí SPD.

Do veřejného prostoru se dále dostala informace, že bývalý český premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek je momentálně Hamáčkovým neformálním konzultantem. Ten nicméně i ve svém vyjádření pro server EuroZprávy.cz potvrdil, že se zatím nejedná o nic velkého.

"Myslím, že je to ještě předčasné o tom hovořit. Zatím jde jenom o nějaká naše setkávání s předsedou Hamáčkem i jinými funkcionáři sociální demokracie na neformální úrovni. Zda to to vyústí v nějakou delší spolupráci, ukáže až čas. Nic není vyloučeno," řekl redakci někdejší předseda vlády. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pompeo má do Prahy dorazit v úterý, další den jednat s Babišem

06.08.2020 09:25 Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dorazí do Česka podle šéfa české diplomacie Tomáše Petříčka…

Neshody v koalici. Návrh ČSSD na bankovní daň je pro ANO nepřijatelný

05.08.2020 16:46 Aktualizováno Zavedení bankovní daně je pro ministry hnutí ANO nadále nepřijatelné. Na dotaz ČTK to uvedli…

Politici by měli jít příkladem. Sociolog se vyjádřil k dovolené Babiše v…

05.08.2020 16:40 Sociolog a profesor právní filozofie na univerzitě Cardiff School of Law and Politics Jiří Přibáň…

Vymáhání dluhů: ČSSZ prakticky nevyužívá soudní exekutory, VZP naopak ano

05.08.2020 15:54 Česká správa sociálního zabezpečení využívá k vymáhání dluhů v naprosté většině případů správní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama