Závěrečný den senátních voleb: Češi dnes definitivně rozhodnou

V Česku začal druhý den letošního finále senátních voleb. Volební místnosti se po noční přestávce otevřely dnes v 08:00. Lidé v nich do 14:00 dokončí výběr 26 budoucích senátorů. Výsledky by měly být známy před soumrakem.

Volby, ilustrační foto
doporučujeme

Voliči svými hlasy rozhodnou o tom, zda bude nejpočetnějším klub Starostů, nebo klub ODS. Obě frakce mají jistých 16 členů, obě obhajují tři mandáty a obě mají ve hře deset finalistů, které nominovaly. Zástupci STAN či SLK a ODS se střetnou ve finále v pěti z 26 obvodů, kde se bude hlasovat. V klubu Starostů jsou i dva senátoři TOP 09, za kterou uspěli tři její kandidáti.

Už první volební kolo skončilo neúspěchem pro ČSSD, která v něm ztratila možnost obhájit deset z 13 křesel. Do finále se probojovali jen tři její kandidáti. ANO má ve hře osm finalistů, dva ze sedmi mandátů obhajuje. Lidovci usilují o udržení šesti z 15 křesel, mají sedm finalistů.

Hlasovat dnes mohou ti z 2,8 milionu voličů, kteří se do volebních místností nedostali v pátek. Hlasovací lístky a obálku lidé dostanou až ve volebních místnostech, musí si s sebou vzít jen průkaz totožnosti. Vyberou si hlasovací lístek se jménem svého nynějšího favorita, vloží jej do obálky a pak ji vhodí do volební urny.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střídání času škodí zdraví, říkají europoslanci. Nesmyl, člověk se musí…

24.10.2020 22:03 Aktualizováno Nejsou ve svém postoji jednotní. Čeští europoslanci se úplně neshodnou, zda má dojít ke zrušení…

Babiš: Faltýnek opakovaně překročil své pravomoci

24.10.2020 16:20 Předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek podle šéfa hnutí a předsedy vlády Andreje Babiše na schůzce…

Brusel poslal do Prahy další reakci k Babišovu auditu

24.10.2020 11:12 Evropská komise poslala do Prahy svou reakci na české stanovisko k auditní zprávě komise o údajném…

Vnitro eviduje 350 žádostí o kompenzaci za opatření za 4,8 miliardy

24.10.2020 10:05 Ministerstvo vnitra eviduje k minulému pátku 350 žádostí o kompenzaci za ztráty, které vznikly v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama