Zdvihněte sakra zadky, nabádal Zeman voliče. Za týden otočil: Volit nepůjdu

Prezident Miloš Zeman ještě před týdnem vyzýval voliče, aby šli k volbám. Dokonce i v den voleb vyzdvihl jejich význam. Krátce na to ale oznámil, že dalších senátních voleb se jako volič nezúčastní.

Miloš Zeman odvolil ve volbách
doporučujeme

"Já sám druhého půjdu k volbám. Jsou to sice jenom volby senátní a i když si myslím, že Senát je naprosto zbytečný, pokládám za svoji povinnost k těm volbám jít," řekl Zeman jen pár dní před volbami na Frekvenci 1. 

"Já nemohu kázat vodu a pít víno, to znamená sám nejít k volbám a ostatní vyzývat, aby k volbám šli. Základní poselství zní: volte si samozřejmě koho chcete, ale zdvihněte sakra ty zadky," dodal prezident.

"A i když budete mít roušku na ústech, uvědomte si, že když nepůjdete volit, pak může být zvolen někdo, koho vy byste v životě nevolili," varoval následně Zeman.

Na důležitost voleb upozornil ještě v den, kdy sám odvolil. Před volební místností prohlásil, že každé volby jsou důležité, pokud jsou demokratické. Novinářce následně na otázku "proč by lidé měli jít volit?" řekl, že pokud nezná odpověď, nemá dělat novinářku.

Pak ale Zeman otočil. V Partii televize Prima řekl, že jím preferovaný kandidát ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík neuspěl, a proto nepůjde volit v senátním finále, které se koná už za pár dní.

Předchůdci Zemana Václav Havel i Václav Klaus se přitom senátních voleb zúčastnili vždy, a to obou kol. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslanci navrhují zvýšit prodloužené ošetřovné až na 80 procent

21.10.2020 11:17 Poslanci navrhují zvýšit ošetřovné o deset, 15 nebo i o 20 procentních bodů až na 80 procent…

Sněmovní komise poděkovala BIS i Koudelkovi za odvedenou práci

21.10.2020 10:46 Sněmovní komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby (BIS) poděkovala dnes v…

Jan Hamáček má koronavirus

21.10.2020 10:27 Aktualizováno Vicepremiér Jan Hamáček se nakazil koronavirem. Nechal se otestovat po setkání s ministrem…

Televize neměla komentář mimo záznam vysílat, rétorika Maláčové mě…

20.10.2020 22:21 Aktualizováno Výhrady má k oběma stranám. Lenka Vochocová z Katedry mediálních studií Fakulty sociálních věd…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama