Zeman by mohl umřít? Z Brna přišlo zásadní varování

Nejnovější vývoj kolem prezidenta Miloše Zemana, který strávil čtyři dny v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) v pražských Střešovicích, ostře okomentoval brněnský politik a aktivista Matěj Hollan, Všem, kteří hlavě státu přejí smrt, poslal důrazná vzkaz.

Přidejte svůj názor 208 komentářů

Miloš Zeman
doporučujeme

V souvislosti s několikadenní hospitalizací prezidenta Miloše Zemana se opět objevily všemožné spekulace o stavu hlavy státu. Těm ještě nahrál fat, že se ze zahraničí vrátila i Zemanova dcera Kateřina, aby se svým otcem strávila několik měsíců doma. Mnozí a sociálních sítích naznačovali, že se přijela rozloučit a že je na tom Miloš Zeman špatně.

Do diskuze o stavu prezidenta se vložil i někdejší náměstek brněnského primátora a místopředseda hnutí Žít Brno Matěj Hollan. „Víte co? Už mě to nebaví. Číst poslední dny FB, kde davy lidí oslavují, že by - po kolikráte už! - mohl umřít Zeman, se nedá. Obrací se mi z toho kufr. Vím, jak nechutné to bylo, když umíral Havel, a vím, že jsem si v ten den, co umřel, musel zablokovat několik svých "přátel" na FB, protože okamžitě vyjeli halasně oslavovat jeho smrt. A bohužel se to stane i v případě Zemana. Má to dvě stránky. Obě jsou hnusné, každá jinak,“ shrnul debatu o zdraví Zemana aktivista.

„Samozřejmě nevím, jestli umře zrovna teď. Zeman umírá pravidelně a zaručeně posledních 7 let, každý máme kamaráda, jehož osobní lékař je zrovna členem Zemanova lékařského konsorcia, někteří si tím byli jisti natolik, že si vsugerovali, že četli jeho diagnózu a napsali to nebojácně na FB, protože "veřejnost má právo" znát zdravotní strav a blablabla. NEMÁ! Zdravotní stav je nejvíc osobní věcí každého z nás a je jen na nás, zda o tom řekneme někomu jinému. Nicméně po těch letech zaručených zpráv nyní opravdu všechny oficiálně vypouštěné informace o super střežené zdravotní dokumentaci a návratu první dcery svědčí o tom, že už se to možná opravdu stane, což není u starých lidí zrovna příliš neobvyklé. A nebo se jako obvykle nestane nic,“ zastal se Zemana Hollan, který v politických ěvcech v minulosti patřil spíše ke kritikům Hradu.

To, co se teď děje, je ale podle něj jen začátek. „A kéž by byl Zeman opravdu nesmrtelný, přál bych si to, protože číst ty oslavy jeho předpokládané smrti není ještě nic proti tomu, co nastane, pokud někdy skutečně umře. To se hnojomety otevřou na plná stavidla. Proboha, smrt demokraticky zvolených politiků se neoslavuje! Zeman není Císař Palpatine, i když tak vypadá. Je to prostě náš nejsilnější politik, který je našim asi nejautičtějším reprezentantem - byť s ním nesouhlasím v ničem - a jeho nemoc nebo smrt není důvodem k všelidové oslavě!“ poučuje Čechy Hollan.

„Ale ještě ostudnější to je, když si vezmeme, že vlastně nepokrytě se už teď předem, ať už to finále nastane kdykoliv během jeho mandátu, oslavuje, že ho odstavila "příroda". Že jsme schopni "oslavovat" vlastní neschopnost porazit Zemana ve volbách, kdy zejména ta druhá prezidentská volba se u nás zvrhla v přehlídku parodie na "autentickou demokracii", kdy si ta "správná" část veřejnost delikatesně vybírala mezi čtyřmi profilově podobnými muži, aby každý mohl volit "srdíčkem" - aby pak ani celá nepřišla k druhému kolu. Ale teď budeme hrdinně slavit vlastní neschopnost a plácat se po ramenou, jak to mají ty Boží mlýny skvěle vymyšlený,“ píše na facebooku brněnský politik.

Zabývá se i tím, co by se stalo, kdyby Zeman skutečně při výkonu funkce zemřel. „V té nutně následující expanzi všeobjímajícího nekrofilního veselí si ani nevšimneme, že "uvolní-li se úřad prezidenta republiky, koná se volba prezidenta republiky do devadesáti dnů." Článek 56, odst. 7, Ústava České republiky. Takže se budeme drbat na bradě, jestli by to teda znova nevzal Drahoš, nebo jestli třeba nemůže kandidovat tady šéf Akademie věd, nějaké univerzity, nebo třeba youtuber s největším počtem followerů, nebo tuhle je jedna moc hodná paní, ta by to taky mohla dělat - a nejrealističtější z těch všech bude fakt ten Horákův kocour Klapuška. No a ta druhá strana se buď taky porve v prvním cvičně mezi sebou, nebo si tu toho žolíka rovnou vytáhne někdo z tria Babiš, Ovčáček, Soukup a stane se nejpozději v druhém kole naprosto bez jakýchkoliv problémů Prezidentem ČR. Navíc, ta "druhá strana" ty informaci o skutečném prezidentově stavu ví. Ona nic odezírat ze rtů nemusí. A až to nastane, bude připravena v plné palbě, zatímco my budeme v té době v panice zakládat Kroměřížské výzvy, Pelotony a Kruhy evoluce,“ varuje Hollan.

To, že smrt je zřejmě jediná věc, která dokáže porazit Zemana, podle něj svědčí o mnohém. „Uvědomit si tohle, že jediné, na co se naše politická scéna reprezentující liberální demokracii, proevropské směřování atp. zmůže, je doufat v matku přírodu, oslavovat pak její případný zásah z hůry, ale v záloze nemít přitom vůbec nic, je drsné i na sobotní večer. Tak jen - zbytečně, ale přesto - prosím. Ušetřete si to slintání nad tím, že možná brzy umře jeden starý člověk. Je to nedůstojné a směšné,“ dodal zostra Matěj Hollan.

Loading...
Vstupte do diskuze (208)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Těm, kdo mají patent na rozum, zazvoňte klíči. V Národním muzeu se vedla…

17.11.2019 21:16 Aktualizováno Šéfové obou komor českého Parlamentu Jaroslav Kubera (ODS) a Radek Vondráček (ANO) dnes v Národním…

Babiš by měl přemýšlet, proč vyvolává odpor, soudí Fiala. Kalousek si…

17.11.2019 18:45 Aktualizováno Situace, kdy premiér nemůže položit bez kontroverzí květiny ve státní svátek na Národní třídě, není…

17. listopad vešel do dějin hned dvakrát. V Brně slaví politici i studenti

17.11.2019 18:16 Aktualizováno Kolem stovky lidí se dnes odpoledne sešlo v Brně u památníku tří odbojů, aby připomněli Den boje za…

17. listopad: Babišův projev zaujal ve světě. Češi mají dýchánek, píše…

17.11.2019 17:37 Zahraniční tiskové agentury věnují pozornost dnešním pražským oslavám 30. výročí sametové revoluce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama