Zeman: Čínskému velvyslanci není nic po tom, koho vyznamená

Prezident Miloš Zeman vyznamená 28. října medailí Za zásluhy Číňanku žijící v Česku. Hlava státu to dnes řekla v TV Barandov. Zeman chce kvůli tomu požádat čínského velvyslance v Praze, aby ženě udělil souhlas k převzetí medaile. Diplomat s tím podle prezidenta váhá, ale nic mu do toho není.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Miloš Zeman
doporučujeme

Jméno Číňanky, kterou chce vyznamenat, Zeman nesdělil. Uvedl pouze, že žije a pracuje v Česku a na vyznamenání ji doporučilo několik osobností.

Zeman dodal, že ocenění je čistě apolitické. V této souvislosti kritizoval čínského velvyslance v Česku, který podle něj váhá s udělením souhlasu k převzetí ocenění. "Takže až s ním budu mluvit, tak ho požádám, aby váhat přestal. Nic mu do toho není," uvedl prezident.

Medaili Za zásluhy uděluje prezident republiky osobám, které se zasloužily o stát či kraj v oblasti hospodářské, vědecké, kulturní, sportovní nebo za zásluhy o bezpečnost státu a občanů. Medaile má tři stupně.

Loni získali medaili Za zásluhy český novinář a vydavatel amerického původu Erik Best, fotbalový brankář Petr Čech, zpěvák a hudebník Michal David, někdejší ministr zemědělství za ČSSD Jan Fencl nebo vědec v oboru polymerů a environmentálního inženýrství Karel Kolomazník. Mezi vyznamenanými byl i slovenský podnikatel a mecenáš žijící v Praze Milan Fiľo, tenistka Petra Kvitová či slovenský podnikatel Pavol Krúpa, který působí i v Česku.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Válka mezi Klausem ml. a ODS kvůli uprchlíkům? Géniové z Trikolory, to je…

17.10.2019 09:24 Mezi poslanci Trikolory a ODS vypukla pořádná slovní přestřelka. Důvodem je tzv. institut strpění…

Bytová krize v Česku: Dostálová předloží nový zákon, patrně spadne pod stůl

17.10.2019 09:13 Nový zákon o dostupném bydlení v Česku v tomto volebním období platit zřejmě nezačne. Ministerstvo…

Tomáš Klus překvapil: Tohle ve světě nemá obdoby. Jsem pyšný na naši…

16.10.2019 23:40 Aktualizováno Českou republiku navštívil předseda tibetské exilové vlády Lozanga Sanggjäa. V sídle Senátu se…

Babiš si dupl, chce nové jaderné bloky. Česko se může dostat do křížku s EU

16.10.2019 19:16 Aktualizováno Česko musí prosadit stavbu nových jaderných bloků, i kdyby kvůli tomu mělo porušit evropské právo.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama