Zeman k Minářovi: Je snazší zaplnit Letnou než vybudovat stranu

Prezident Miloš Zeman je spíše skeptický k tomu, že by plánované politické hnutí někdejšího předsedy spolku Milion chvilek Mikuláše Mináře bylo úspěšné. Podle prezidenta je snazší uspořádat velkou demonstraci, než vystavět silné politické uskupení.

Mikuláš Minář
doporučujeme

"Je daleko lehčí zaplnit Letnou, než vybudovat silnou politickou stranu," řekl Zeman v dnešní Partii televize Prima. Podotkl ale také, že každý má šanci se o to pokusit.

Minář odešel z čela spolku koncem září. Chce založit hnutí, se kterým by se v příštím roce zřejmě zúčastnil sněmovních voleb.

Milion chvilek vznikl po minulých sněmovních volbách, které vyhrálo hnutí ANO nynějšího premiéra Andreje Babiše. Spolek pořádá demonstrace, při nichž kritizuje Babiše mimo jiné za údajný střet zájmů nebo nedodržování volebních slibů. Loni v červnu se největší demonstrace spolku na pražské Letné zúčastnilo podle organizátorů až 250.000 lidí.

Politologové vesměs poukazují na to, že vznik nového hnutí oslabí a ještě více roztříští opozici. Někteří dokonce míní, že Minářův krok by prospěl především Babišovi.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslanci navrhují zvýšit prodloužené ošetřovné až na 80 procent

21.10.2020 11:17 Poslanci navrhují zvýšit ošetřovné o deset, 15 nebo i o 20 procentních bodů až na 80 procent…

Sněmovní komise poděkovala BIS i Koudelkovi za odvedenou práci

21.10.2020 10:46 Sněmovní komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby (BIS) poděkovala dnes v…

Jan Hamáček má koronavirus

21.10.2020 10:27 Aktualizováno Vicepremiér Jan Hamáček se nakazil koronavirem. Nechal se otestovat po setkání s ministrem…

Televize neměla komentář mimo záznam vysílat, rétorika Maláčové mě…

20.10.2020 22:21 Aktualizováno Výhrady má k oběma stranám. Lenka Vochocová z Katedry mediálních studií Fakulty sociálních věd…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama