Zeman nebyl testován na covid-19. Dle svých slov "velmi drsně" vynadal Nejedlému

Prezident Miloš Zeman uvedl, že na nákazu koronavirem testován nebyl na rozdíl od svých spolupracovníků. U nikoho z nich se nákaza neobjevila, řekl dnes v pořadu S prezidentem v Lánech na serveru deníku Blesk. Test prý nebyl potřeba, neboť až na bolavé nohy Zeman podle svých slov žádnými zdravotními potížemi netrpí. Několikrát si ale během rozhovoru stěžoval, že otázky novinářky přes její ústní roušku neslyší. Roušku měl i Zeman.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

"Zatím se cítím zdravotně poměrně dobře a přiměřeně svému věku," uvedl prezident. Strach z případné nákazy Zeman necítí, ačkoli patří s ohledem na věk do ohrožené skupiny. "V 75 letech musí každý člověk počítat s tím, že na obzoru už je hezká rakev," řekl. "Ale nestěžuji si. Jsem rád, že ještě jakžtakž chodím," dodal ke svým potížím nohou.

Zeman v závěru rozhovoru občanům popřál, aby "hodili starosti za hlavu a zbytečně se nestresovali". "Mějte se rádi, buďte na sebe vlídní a laskaví a vycházejte si vzájemně vstříc a pomáhejte jeden druhému. Hezký den a hezký měsíc," dodal Zeman.

Prezident uvedl, že žádný test na koronavirus nepodstoupil, žádnými příznaky netrpí. Je mu pravidelně měřena teplota, její hodnota je 36,9 stupně Celsia, prozradil Zeman. Otestováni byli v sobotu ráno na Hradě i všichni členové prezidentova expertního týmu, kteří se poté se Zemanem sešli v na zámku v Lánech.

Zeman také uvedl, že svému ekonomickému poradci Martinu Nejedlému "velmi drsně" vynadal za to, že po návratu z Číny nedodržel podmínky karantény. "Myslím si, že Martin tuto chybu nikdy v životě opakovat nebude," řekl.

Prezident odmítl, že by byl v Lánech v izolaci. S manželkou a dcerou je v pravidelném kontaktu, i když jsou s manželčinou matkou v Lumbeho vile na Hradě. Zeman to zdůvodnil tím, že jeho manželka má "společenské povinnosti, o které ji Hrad požádá". Podrobnosti neznal, jmenoval ale obecně výstavy a kulturní akce. Ty jsou ovšem nyní kvůli epidemickým opatřením zrušeny. V pořádku je podle prezidenta i jeho syn, který je lékařem v ostravské fakultní nemocnici.

Zeman potvrdil, že přístup k němu má ze zaměstnanců Hradu jen kancléř Vratislav Mynář. V závěru rozhovoru donesl prezidentovi sklenici vody jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

Loading...
Vstupte do diskuze (17)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté zasahovali u starosty Řeporyjí Pavla Novotného

28.05.2020 21:10 Policisté a hasiči dnes zasahovali kvůli nálezu podezřelé obálky na úřadě pražské městské části…

Poslanci se poprvé od epidemie sešli na ústních interpelacích

28.05.2020 18:57 Poprvé od vypuknutí epidemie nového koronaviru se dnes poslanci sešli ve Sněmovně na pravidelných…

Hejtmanka Jermanová (ANO) žádá policii, aby opět posoudila oznámení v…

28.05.2020 17:42 Aktualizováno Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) se minulý týden obrátila na policii, aby…

Zeman podepsal zákony: 500 korun i pro společníky malých s.r.o., strážníci…

28.05.2020 16:00 Společníci malých společností s ručením omezeným s nejvýše dvěma společníky, které poškodila…

Související:

Právě se děje

Další zprávy