Zeman řádil u Soukupa: Neznám hloupějšího člověka, než je český novinář. Jsou jako tasemnice

Miloš Zeman jako každý čtvrtek vystoupil na televizi Barrandov v pořadu Týden s prezidentem. Přiznal například, že uvítal odkup mediální společnosti CME - tedy i televize Nova - finanční skupinou PPF Petra Kellnera. Podle svých slov je rád, že se nejsledovanější česká televize vrací do českých rukou.

Přidejte svůj názor 139 komentářů

Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem
doporučujeme

Hned na úvod se Miloš Zeman pozastavil u pondělního výročí 28. října a projevu, který přednesl při příležitosti předávání státních vyznamenání na Pražském hradě. Neopomněl si ani pořádně rýpnout do zástupců médií. „Když říkám, že jsou novináři hlupáci, tak teď to dokázali dvakrát, když tvrdili, že během svého projevu budu abdikovat. Neznám hloupějšího člověka, než je český novinář,“ řekl.

Za hlupáky je označil také kvůli tomu, že prý čekali u střešovické nemocnice, kde byl několik dní hospitalizován, s očekáváním, že jim nemocnice oznámí, že tam zůstane. Postěžoval si také na „Bakalovo impérium“, konkrétně na server Aktuálně.cz, který v titulku napsal, že Zeman při projevu seděl na židli. „To je základ projevu?“ zlobí se Zeman. „K tomu Bakalovu impériu - styděl bych se brát peníze, které pocházejí z vytunelování OKD. Ale někteří novináři, například z Hospodářských novin, se zjevně nestydí, protože peníze nesmrdí,“ pokračoval v kritice prezident.

Naopak ale přivítal, že Petr Kellner a jeho PPF kupují televizi Nova. „Jsem rád, že k tomu dochází, jedna z nejznámějších českých televizí bude mít úspěšného českého vlastníka, nikoli bakalovského,“ tvrdí hlava státu.

Část novinářů varovala, že Kellner chce tímto krokem získat politický vliv. To ale Zeman odmítl se slovy, „že nějaký nekvalifikovaný novinářík opět jen závidí“. „Novináři jsou jako tasemnice, jen z nich vycházejí další a další články, nenastudují si zákony a příslušné materiály, ani chudáčci nevědí, co se jim líbí a nelíbí, možná podle toho, zda je platí Bakala nebo někdo jiný,“ prskal Zeman. „V každém případě já Petrovi Kellnerovi přeji úspěch, protože nejsem závistivý,“ dodal k tématu Zeman.

Hlava státu se vyjádřila také k nedávnému výroku poslance KSČM Stanislava Grospiče, který uvedl, že oběti invaze v roce 1968 byli jen oběti dopravních nehod. Podle Zemana jsou tato slova „odporná“. „Grospičův výrok je tak odporný, že nestojí za komentování,“ prozradil Zeman, který se diví, že se KSČM od těchto slov nedistancovala. „Předseda KSČM Filip říkal, že to nebyla okupace, ale invaze. Jaký je v tom rozdíl? Okupace je následný akt po invazi,“ dodal prezident.

Loading...
Vstupte do diskuze (139)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš chce pozvat do Prahy ukrajinského prezidenta Zelenského a Hončaruka

18.11.2019 20:59 Premiér Andrej Babiš (ANO) chce pozvat ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a premiéra…

Kecy, lži! Dohra oslav 17. listopadu, Babišův projev rozpoutal bouři

18.11.2019 19:50 Aktualizováno Projev premiéra Andreje Babiše k výročí 17. listopadu rozdělil Česko. Zatímco část lidí si váží…

Stát má další problém. Lidí s prověrkou je zbytečně moc

18.11.2019 19:01 Na ministerstvech a úřadech bylo loni o necelých 200 držitelů prověrky na nakládání s utajovanými…

Podle Válkové mají za obsah internetu odpovídat provozovatelé

18.11.2019 18:37 Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO) míní, že je zapotřebí legislativně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama