Zeman řádil u Soukupa: Tahle si podal generála Pavla a demonstranty z Milionu chvilek

Prezident Miloš Zeman jako každý čtvrtek vystoupil v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov. Okomentoval zásadní témata uplynulého týdne, zritizoval obstrukce opozice při jednáních v Poslanecké sněmovně či stávku učitelů. Kromě toho se ale zaměřil i na organizátora protivládních demonstrací Mikuláše Mináře či exšéfa české armády i vojenského výboru NATO generála Petra Pavla.

Přidejte svůj názor 472 komentářů

Miloš Zeman
doporučujeme

Zeman například poslal vzkaz organizátorům protivládních demonstrací ze spolku Milion chvilek pro demokracii. V souvislosti s výročím 17. listopadu 1989 Zeman například uvedl, že toto kulaté výročí budou oslavovat hlavně ti, kteří u toho vůbec nebyli. „A to nemluvím o těch, kteří byli proti. Budou si zase čechrat peříčka a budou říkat, jací byli bojovníci. Já byl aktivní účastník, a proto tam nepůjdu,“ vysvětloval prezident.

Připomněl mimo jiné demonstraci na Letné, která podle něj tehdy nebyla bez rizika. „Dnešní demonstrace díky sametové revoluci nikdo nepotlačuje, to je ten rozdíl,“ rýpnul si Zeman. Letná se teď opět stane centrem protestů, které organizuje spolek Milion chvilek pro demokracii.

Hlavní myšlenkou demonstrací je ochrana demokracie před totalitou a oligarchy. „Ježišmarja,“ posteskl si Zeman. Hnutí podle něj chce dvě věci - demisi premiéra a zřejmě i rezignaci prezidenta. Pro demonstranty má ale Zeman jasná vzkaz. „Jak premiér, tak prezident vzešli ze svobodných voleb. A kdokoli to popírá, není demokrat,“ tvrdí hlava státu.

Prezident se také vyjádřil k postavě generála Petra Pavla který naznačil, že by mohl kandidovat v prezidentských volbách. Navíc v médiích zveřejnil historku, podle které Zemana jeho okolí doslova vodí za ručičku a „utírá mu pusu“, což je nedůstojné.

Zeman si to s ním ale přes obrazovku vyřídil. „Nejsme Jižní Amerika, ve které generál stojí v čele státu,“ okomentoval možnou Pavlovu kandidaturu. I když je podle něj generál vynikající voják, nerozumí politice ani ekonomice. „A když takto zaútočí na mě, o kterém ví, že nebude kandidovat, tak střílí na nesprávný terč, to by voják dělat neměl,“ neodpustil si rýpnutí Zeman.

Loading...
Vstupte do diskuze (472)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pravidla práce na dohodu či rodičovská se mají změnit. Co chystá MPSV?

22.02.2020 21:52 Aktualizováno Pravidla práce na dohodu by se měla v Česku nejpozději od srpna 2022 změnit, a to podle evropských…

Kalousek navrhuje nové oslovení pro Babiše. Smí se to, říká poslanec TOP 09

22.02.2020 21:45 Aktualizováno Snad každý Čech, který sleduje politiku, dobře ví, že Miroslav Kalousek a Andrej Babiš se opravdu…

Změny v žádostech o voličský průkaz? Vláda patrně odmítne návrh STAN

22.02.2020 15:00 Velmi omezené výhody by přinesla voličům možnost žádat o voličský průkaz na jakémkoli obecním nebo…

Krajské volby 2020: Moravskoslezský hejtman Vondrák (ANO) bude obhajovat…

22.02.2020 11:49 Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO) bude v podzimních krajských volbách obhajovat svůj post a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama