Další kauza v okolí Zemana. Po prodeji parcely získala dcera podnikatele zakázku

Kancelář prezidenta republiky se potýká s další kontroverzí. Podle dostupných informací si měla dcera podnikatele, který prodal českému prezidentovi Miloši Zemanovi parcelu v Lánech, přijít na zakázku na zpracování dřeva z Lánské obory.

Miloš Zeman
doporučujeme

O případu informoval server aktuálně.cz, podle něhož koupi sjednal prezidentovi kancléř Vratislav Mynář. Následnou zakázku pak podepsal jeho trestně stíhaný podřízený Miloš Balák, který je zároveň také šéfem Lesní správy.

Zeman zakoupil parcelu v Lánech od místního podnikatele za 2,5 milionu korun. Čtrnáct dní po podpisu smlouvy obdržela podnikatelova dcera Iva Píšová zakázku z lánského prezidentského sídla na výrobu prken za více než půl milonu, přičemž letos v únoru podepsal Mynářův podřízený další smlouvu, a to za téměř milion korun. 

"Víte, že je smrková kalamita? Víte, že je přebytek dřeva? Že to dřevo není kam dávat? Spotřebu prken jsme řešili tentokrát tak, že jsme si naše nechali pořezat,“ hájil se Balák tím, že tak činil v rámci boje s kůrovcem.

Ke spojitosti nedošlo

Píšová má dle dostupných informací živnost na dřevozpracovatelství, ale pilu sama osobně nevlastní. Zmiňovaná firma, kterou vlastní její otec, se nachází v areálu nedaleko Lán. Daný podnikatel Hošek má rovněž také dům, v němž má Píšová trvalé bydliště. 

Hoškova dcera se nechala slyšet, že se na Lesní správu Lány obrátila sama od sebe. To Balák rozporuje s tím, že zakázky byly zadány na základě poptávkového řízení. Píšová si ale stále trvá na tom, že získání zakázky nijak nesouviselo s prezidentovým nákupem pozemku jejího otce.

"Že prodávám pozemek prezidentovi, jsem se dozvěděl od pana Mynáře. Pan prezident se mnou nejednal,“ informoval Hošek.

Příspěvková organizace Lesní správa Lány je už dlouhodobě podezřívána. Její šéf Balák totiž od dubna čelí trestnímu stíhání kvůli prodeji chráněného kamene. 

Vrchní státní zastupitelství v Praze jej dokonce viní, že se dopustil stamilionových manipulací při zpevňování břehů vodní nádrže Klíčava v Lánech, které Zemanův kancléř i tak odmítá odvolat.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak zastavit nezákonné exekuce? Jsou jich desítky tisíc, soudy postupují…

03.08.2020 15:33 Do konce roku by mělo ministerstvo spravedlnosti vypracovat pro soudy doporučené postupy…

V ODS se hlásí o slovo liberálové. Uvnitř strany se rodí nové fórum

03.08.2020 13:30 V řadách ODS se rodí takzvané Liberální fórum, jehož zakladatel, člen strany a bývalý národní…

Pražští radní se přihlásili k podpoře LGBT, na magistrátu vlaje duhová…

03.08.2020 11:00 Vedení pražského magistrátu dnes podpořilo festival Prague Pride vyvěšením duhové vlajky na budovu…

Lang příspěvkem o Zemanovi nespáchal trestný čin, potvrdil soud

03.08.2020 10:42 Bývalý jesenický radní Martin Lang (dříve ODS), který čelil obžalobě kvůli facebookovému příspěvku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama