Zemanovi utírají pusu a vodí ho za ručičku. Je to nedůstojné, zlobí se Petr Pavel. A Ovčáček už reaguje

Bývalý náčelník generálního štábu Petr Pavel prozradil, že by za určitých okolností uvažoval o kandidatuře na prezidenta. V rozhovoru pro Deník N ale generál také promluvil o tom, jak se k prezidentovi Miloši Zemanovi chovají lidé v jeho okolí. Jeho slova vyvolala pořádný rozruch a rozhořčenou reakci hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka.

Přidejte svůj názor 261 komentářů

Armádní generál Ing. Petr Pavel, M. A., Náčelník Generálního štábu Armády České republiky
doporučujeme

O generálovi Pavlovi se dlouhodobě mluví jako o možném kandidátovi na prezidenta. On sám před minulou volbou kandidaturu vyloučil kvůli svým pracovním závazkům, teď ale hovoří jinak. „Pokud by u ostatních kandidátů na prezidenta reálně hrozilo, že by s jejich pomocí Česko mělo směřovat blíže k Rusku a Číně nebo by hrozila jeho proměna do podoby současného Maďarska, začal bych přemýšlet nad tím, co bych mohl a měl udělat,“ uvedl bývalý předseda vojenského výboru NATO.

Kromě toho se ale otřel i o lidi, kteří se pohybují kolem prezidenta Miloše Zemana. „Lidé, kteří jsou dnes kolem prezidenta Zemana, doslova i v přeneseném slova smyslu prezidenta vodí. A přitom si dělají svůj byznys. Jako Vratislav Mynář. Martin Nejedlý je ruská spojka, která si jezdí každou chvíli pro instrukce. Jiří Ovčáček překračuje svou roli mluvčího,“ kritizuje hradní sestavu Petr Pavel.

Ani stav prezidenta podle něj není právě nejlepší. Aby svá slova doložil, podělil se o jednu konkrétní historiku. „Jednou jsem byl s prezidentem v Afghánistánu. Čekali jsme společně v jedné místnosti. Najednou mluvčí Ovčáček a další z jeho týmu začali prezidentovi tykat a různě – dost nedůstojně – ho opečovávat. Před vojáky. Okamžitě jsem své lidi požádal, aby počkali na chodbě. Ať si tohle dělají v soukromí,“ uvedl generál.

Podle něj je takové chování nepřijatelné. „Musejí si přece vůči prezidentovi zachovat úctu za každých okolností. A ne mu utírat pusu a říkat mu Miloši,“ zlobí se. Lituje prý i prezidentovy bodyguardy. „Ochránce hlavy státu je náročná profese. Dnes jsou degradováni na ošetřovatelky s pistolí za pasem. To musí pro ty kluky být hrozně ponižující,“ posteskl si.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček si ale tento výpad nenechal jen tak líbitia obratem Pavla kritizoval.. „Místo, aby ocenil, že český prezident navštívil české vojáky v Afghánistánu, celou dobu je navzdory kritikům podporuje a chová k nim hlubokou úctu, vyjadřuje se Petr Pavel jako pavlačová drbna,“ uvedl na sociálních sítích.

Loading...
Vstupte do diskuze (261)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vyhladovění a likvidace Senátu? Nedejme se zastrašit, apeloval Kubera

14.11.2019 12:58 Aktualizováno Senát podle svého předsedy Jaroslava Kubery (ODS) bude vždy hájit demokratické principy a bude…

Klaus světu nerozumí, Babiš a Zeman... Významný politik účtuje, ikonám…

14.11.2019 11:52 František Laudát patřil k nejvýraznějším osobnostem TOP 09. Někdejší poslanec a pamětník událostí v…

Město Pečky odebralo Jakešovi čestné občanství, komunisté marně…

14.11.2019 09:48 Město Pečky na Kolínsku odebralo čestné občanství někdejšímu generálnímu tajemníkovi Ústředního…

Zeman a Babiš znají termín novoročního oběda v Lánech

13.11.2019 20:57 Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama