Známý kuchař píše Babišovi: Jste jen vysavač systému a bezcharakterní vůdce

Živnostníci dávají jasně najevo, že opatření, které připravila vláda v čele s šéfkou státní kasy Alenou Schillerovou, jsou špatně nastavená. I proto se už mluví o tom, že dojde k jejich úpravě. Tyto neustálé změny se ale řadě těch, kteří čekají na pomoc, vůbec nelíbí.

Ondřej Slanina (kuchař)
doporučujeme

Kuchař Ondřej Slanina se proslavil díky pořadu Kluci v akci. I na něj a jeho byznys ovšem tvrdě dopadla současná opatření zavedená vládnou ve snaze zmírnit šíření koronaviru. Restaurace a hospody byly uzavřeny v sobotu 14. března v 6:00. některé dnes fungují dál v omezeném režimu, jiné mají úplně zavřeno.

Vláda slíbila, že zasaženým podnikům a živnostníkům pomůže. Jenže původní plán ministerstva financí nazvaný Pětadvacítka většinu z nich hodně zklamal. I proto ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) oznámila, že podmínky upraví tak, aby na pomoc v podobě jednorázové dávky 25 tisíc korun od státu by mohlo dosáhnout více malých živnostníků.

Neustálé změny Slaninu pořádně vytočily. „To je jak na tureckým trhu aneb zkusíme co vydržej a když budou moc mrmlat, tak to změníme. Opravdu parta profíků. Babiš furt vykládá jak řídit stát jako firmu. Tak ať jí tak řídí, ale jako firmu bez dotací,“ vzkázal vládě v čele s premiérem Andrejem Babišem kuchař na sociálních sítích.

Poukázal na to, že Babiš musí své bývalé restaurace, které jsou nyní uloženy ve svěřeneckém fondu, hojně dotovat. „Proč se ho novináři nezeptají jak prosperuje Sokolovna v Průhonicích, Paloma v Průhonicích, slavné Čapí hnízdo a proč a s jakou sekerou zavřel Palomu ve Francii,“ rýpnul si televizní kuchař.

Na závěr poslal vzkaz přímo Andreji Babišovi. „Vážený pane premiére, gastro svět v Praze je malý a je mezi gastrolidmi známo kolik milionů měsíčně dotujete ty vaše hospody, teda pardon, hospody vašeho svěřeneckého fondu. Běžte už někam s těma hokus pokusama na živých lidech. Jste jen vysavač systému a nebýt dotací, tak jste dávno tam, kam posíláte všechny slušné lidi, kteří, narozdíl od vás, nechtějí stát vysávat,“ dodal rozhořčený Slanina.

Vládu kvůli koronakrizi kritizoval i dříve. „Máme skvělou vládu! Zavřou nám hospody, nedají nám kompenzace, poručí nám nosit roušky, žádný nám nedají Prostě borci. To vše v čele s StB agentem Babišem. Jenže my máme charakter a hlavně kolem sebe máme, na rozdíl od něj, lidi s charakterem. To je klíčový rozdíl. Bezcharakterní vůdce má kolem sebe sobě rovné! A Ti čekají na jeho chybu a pak ho rovnou pohřbí! Nás naopak lidi kolem podrží!“ vzkázal.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prodloužené ošetřovné má být 70 procent, schválila Sněmovna

21.10.2020 18:53 Aktualizováno Ošetřovné bude stát vyplácet zřejmě po celou dobu uzavření škol kvůli epidemii nového koronaviru…

Odklad EET zřejmě bude prodloužen do konce roku 2022

21.10.2020 18:42 Aktualizováno Odklad elektronické evidence tržeb zřejmě bude prodloužen o dva roky, tedy do konce roku 2022.…

Bude prodloužen nouzový stav? Vláda rozhodne 30. října

21.10.2020 17:12 Aktualizováno V pátek 30. října se vláda rozhodne, zda požádá Poslaneckou sněmovnu o možnost prodloužit nouzový…

Česko požádalo svět o pomoc s epidemií, přijede 28 lékařů z Národní gardy…

21.10.2020 17:08 Aktualizováno Příští týden dorazí do Česka pomoct s epidemií koronaviru tým 28 lékařů z Národní gardy v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama