Novým rektorem Jihočeské univerzity se stal Machula, Zeman ho dnes jmenoval

Praha - Prezident Miloš Zeman jmenoval Tomáše Machulu novým rektorem Jihočeské univerzity (JČU). Ve funkci nahradil prorektora pro studium Miroslava Papáčka, který vedl od 1. dubna školu provizorně. Ve funkci rektora skončil k 31. březnu Libor Grubhoffer.

Přidejte svůj názor

Miloš Zeman, prezident České repubilky
doporučujeme

Machulu vybrali ve čtvrté volbě akademičtí senátoři na začátku března. Funkční období mu začalo 1. dubnem.

Machula (45) je absolventem katolické teologické fakulty a také Filosofické fakulty Univerzity Karlovy. Dále vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze. Doposud působil jako děkan Teologické fakulty JČU.

Zeman Machulovi poblahopřál s tím, že zvítězil v soutěži s několika silnými protikandidáty. "A takové vítězství obvykle o to více těší," poznamenal. Zároveň popřál Jihočeské univerzitě trvalý růst její prestiže, a tím i růst počtu uchazečů.

"A v důsledku toho, abyste si mohl tyto studenty vybírat a aby rostla jejich kvalita, která je, paní ministryně, bohužel zhoršována nesmyslným systémem dotací, kde dotace jsou podle počtu studentů a nikoli podle uplatnitelností na trhu práce," řekl Zeman směrem k přítomné ministryni školství Kateřině Valachové (ČSSD).

Grubhoffer vedl JČU od roku 2012. Původně se ucházel o znovuzvolení, ale nakonec se rozhodl, že kandidovat nebude. Je znám svou kritikou Miloše Zemana.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Strašák studentů zmizí? Plaga je proti povinné maturitě z matematiky

23.08.2019 16:40 Aktualizováno Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky.…

Krize ve školství zažehnána? MŠMT dostane miliardu navíc

19.08.2019 14:08 Aktualizováno Do školství by v příštím roce měla jít oproti původnímu návrhu rozpočtu miliarda korun navíc na…

Čeští vědci zjistili, jak zvýšit efektivitu žáků ve školách. Učitelům…

10.08.2019 19:33 Aktualizováno Výzkum Masarykovy univerzity ukázal, že větší zapojení žáka do debat, častější argumentování a…

Nový předmět technika? Základním školám může způsobit problémy

07.08.2019 16:30 Ministerstvo školství chce do tvorby nového předmětu technika v příštím školním roce zapojit i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama