Obavy z inkluze: Kraje garantují financování a stabilitu sítě škol, uklidňuje Hašek

Praha – Předseda  Asociace krajů a jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) uvedl, že kraje garantují financování sítě škol a stabilitu jejich fungování.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Hejtman Michal Hašek /ČSSD/
doporučujeme

Kraje, Svaz měst a obcí i Sdružení městských samospráv se s ministryní školství Kateřinou Valachovou (ČSSD) shodly na tom, že zářijové spuštění novely neznamená plošnou inkluzi. Ve společném prohlášení uvedly, že běžné i speciální školy jsou potřebnou součástí českého vzdělávacího systému.
Že sítě škol zůstanou zachované za kraje garantoval právě Hašek. „Obavy některých škol z dalšího fungování nejsou způsobeny zaváděním společného vzdělávání, ale dlouhodobě klesajícím počtem dětí v těchto školách. Platforma pro společné vzdělávání poskytuje jasný návod, jak síť škol udržet i od nového školního roku," uvedl.

Platforma, ve které se v lednu spojili ministerstvo a představitelé krajů a obcí, má usnadnit řešení praktických problémů spojených se startem nových pravidel pro inkluzi. Změny budou do praxe uvedeny na začátku školního roku 2016/2017.

Ministryně školství při jednáních z kraji také dohlížela na to, aby se dodatečné peníze poskytnuté státem dostaly skutečně do škol. Rezort například školám letos poskytl navíc 500 milionů korun na asistenty pedagoga. K ředitelům škol tyto peníze často nedoputovaly, uvedl nedávno deník Právo.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Strašák studentů zmizí? Plaga je proti povinné maturitě z matematiky

23.08.2019 16:40 Aktualizováno Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky.…

Krize ve školství zažehnána? MŠMT dostane miliardu navíc

19.08.2019 14:08 Aktualizováno Do školství by v příštím roce měla jít oproti původnímu návrhu rozpočtu miliarda korun navíc na…

Čeští vědci zjistili, jak zvýšit efektivitu žáků ve školách. Učitelům…

10.08.2019 19:33 Aktualizováno Výzkum Masarykovy univerzity ukázal, že větší zapojení žáka do debat, častější argumentování a…

Nový předmět technika? Základním školám může způsobit problémy

07.08.2019 16:30 Ministerstvo školství chce do tvorby nového předmětu technika v příštím školním roce zapojit i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama