Startují písemné státní maturity, loni je nezvládlo téměř 16 procent studentů

Praha - Více než 70 tisíc studentů dnes začíná skládat zkoušky dospělosti. Dnes je na programu slohová práce z angličtiny a test z matematiky, v úterý budou maturity pokračovat testem a slohovkou z češtiny, na středu připadá test z angličtiny a písemné práce z jiných jazyků a maturity ve čtvrtek zakončí didaktické testy z cizích jazyků.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Pro maturanty je také letos povinná zkouška z českého jazyka a literatury, poté volí mezi matematikou a cizím jazykem. Matematika je tradičně největším strašákem a letos si ji zvolilo o tři procenta studentů méně než loni, celkem asi 27 %. Mezi cizími jazyky vede angličtina, ze které budou maturovat dvě třetiny žáků.

Výsledky testů se školy i studenti dozví 16. května. Poté maturanty čeká ještě tzv. profilová část, kterou organizují jednotlivé školy, ta potrvá do 10. června. Celkové výsledky státních maturit budou známy přibližně v polovině června.

V písemných maturitách loni neuspělo 15,7 % středoškoláků. Největší problémy měli studenti jako už tradičně s matematikou. Tu nezvládlo téměř 24 procent všech maturantů. Téměř 20 procent selhalo v testu z němčiny. Češtinu nezvládlo 6,5 procenta žáků a angličtinu 6,3.

Loading...
Témata: maturity | Školství
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krize ve školství zažehnána? MŠMT dostane miliardu navíc

19.08.2019 14:08 Aktualizováno Do školství by v příštím roce měla jít oproti původnímu návrhu rozpočtu miliarda korun navíc na…

Čeští vědci zjistili, jak zvýšit efektivitu žáků ve školách. Učitelům…

10.08.2019 19:33 Aktualizováno Výzkum Masarykovy univerzity ukázal, že větší zapojení žáka do debat, častější argumentování a…

Nový předmět technika? Základním školám může způsobit problémy

07.08.2019 16:30 Ministerstvo školství chce do tvorby nového předmětu technika v příštím školním roce zapojit i…

Neúspěšnost u maturit? Rozdíly mezi školami i kraji jsou enormní

06.08.2019 15:56 Mezi kraji v ČR jsou výrazné rozdíly v podílu středoškoláků, kteří nezvládli maturitní zkoušku.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama