Trapas u maturit: Školy dostaly nekvalitní CD, poslech nefungoval

Praha - Státní maturity dnes pokračovaly didaktickým testem z angličtiny, na některých školách ale nebyl průběh tak hladký, jak si studenti a učitelé představovali. Místo poslechové části se totiž dočkali jen hrobového ticha.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Součástí maturity z angličtiny je také poslechová část, na základě které musejí studenti zodpovědět příslušné otázky. Jenže na některých školách oficiální CD zkrátka nefungovalo. To už tak vystresovaným žákům na sebevědomí příliš nepřidalo.

Nejednalo se přitom o ojedinělý problém, komplikace hlásily školy po celé republice. "Náš učitel měl dvě cédéčka, jedno nefungovalo vůbec, druhé jen částečně," svěřila se jedna z maturantek z Prahy. Problém podle ní byl především s nastavením zvuku. "Hlasitost se měla nastavit pomocí instrukcí, které zazněly v češtině, anglická část ale byla výrazně tišší a učitel podle pokynů už nesměl nic upravovat," postěžovala si.

"Nejedná se o systémový problém, na vině mohou být nekvalitní nosiče, které přehrávače nedokážou spustit," vyjádřil se mluvčí CERMATu Jan Pohanka. Podle něj je ale společnost na takový problém připravená, školy si mohou poslechová cvičení stáhnout z webových stránek CERMATu.

To potvrdila i studentka ze Znojma, které také problémy s cédéčkem maturitu pořádně znepříjemnily. "CERMAT nám poslal mp3ky a muselo se to vypálit na CDčka," popsala, jak si s problémem poradili na jihu Moravy.

Součástí maturity z angličtiny je také slohová práce, tu si ale studenti odbyli už v pondělí. Nejprve měli informovat čtenáře školního časopisu o filmu, který viděli, v druhé části měli napsat omluvný dopis kamarádovi, kterého nestihnou vyzvednout na letišti.

Loading...
Témata: maturity | cermat | Školství
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Strašák studentů zmizí? Plaga je proti povinné maturitě z matematiky

23.08.2019 16:40 Aktualizováno Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky.…

Krize ve školství zažehnána? MŠMT dostane miliardu navíc

19.08.2019 14:08 Aktualizováno Do školství by v příštím roce měla jít oproti původnímu návrhu rozpočtu miliarda korun navíc na…

Čeští vědci zjistili, jak zvýšit efektivitu žáků ve školách. Učitelům…

10.08.2019 19:33 Aktualizováno Výzkum Masarykovy univerzity ukázal, že větší zapojení žáka do debat, častější argumentování a…

Nový předmět technika? Základním školám může způsobit problémy

07.08.2019 16:30 Ministerstvo školství chce do tvorby nového předmětu technika v příštím školním roce zapojit i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama