Ministerstvo zvýší příští rok kapacity škol, do programu vloží 500 milionů

Jiříkovice (Brněnsko) - Ministerstvo školství hodlá zvýšit kapacity v mateřských a základních školách, do investičního programu příští rok vloží 500 milionů.

Přidejte svůj názor

Kateřina Valachová, ministryně školství s Bohuslavem Sobotkou /ČSSD/
doporučujeme

Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) to dnes oznámila při návštěvě Mateřské školy na Brněnsku. Přítomen byl i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

"Když jsme přišli v roce 2014 do vlády, analyzovali jsme jako jeden z hlavních problémů nedostatek peněz na rozvoj kapacit základních a mateřských škol. V té době neexistoval žádný dotační program, který proto v roce 2014 vznikl," uvedl Sobotka.

Z programu čerpala peníze obec Jiříkovice, která zvýšila kapacitu mateřské školy z jedné na dvě třídy. "Měli jsme tady vždy převis dětí, i když jsme navýšili kapacitu jedné třídy na 28 dětí. Nyní máme díky programu třídy dvě po 24 dětech a daří se nám umístit všechny děti z Jiříkovic," uvedla ředitelka školky Zuzana Havlíčková.

Podle Sobotky budou moct města a obce kromě peněz z programu ministerstva čerpat také peníze z fondů Evropské unie. Do roku 2020 vymezila kolem 13 miliard korun korun na navýšení školských kapacit. Čerpání z programu z Evropské unie zatím zahájeno nebylo. Probíhá nezbytná administrativní příprava.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Strašák studentů zmizí? Plaga je proti povinné maturitě z matematiky

23.08.2019 16:40 Aktualizováno Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky.…

Krize ve školství zažehnána? MŠMT dostane miliardu navíc

19.08.2019 14:08 Aktualizováno Do školství by v příštím roce měla jít oproti původnímu návrhu rozpočtu miliarda korun navíc na…

Čeští vědci zjistili, jak zvýšit efektivitu žáků ve školách. Učitelům…

10.08.2019 19:33 Aktualizováno Výzkum Masarykovy univerzity ukázal, že větší zapojení žáka do debat, častější argumentování a…

Nový předmět technika? Základním školám může způsobit problémy

07.08.2019 16:30 Ministerstvo školství chce do tvorby nového předmětu technika v příštím školním roce zapojit i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama