Dobeš se sejde s nespokojenými maturanty

Praha - Ministr školství Josef Dobeš (VV) se v úterý krátce po 16 hodině sejde s několika zástupci maturantů, kteří protestovali na pražském Václavském náměstí. Agentuře Mediafax to potvrdil mluvčí Václav Koukolíček.

Přidejte svůj názor

doporučujeme

"Ministr by si s nimi rád promluvil. Nyní se čeká na to, až se zástupci studentů přesunou od Úřadu vlády," řekl Koukolíček. Zbytek protestujících se postupně rozchází. "Je to klidné. Policie při této akci neznamenala žádné porušení zákona," sdělila agentuře Mediafax policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Studenti sice na Václavském náměstí vylezli na sochu svatého Václava, dolů slezli nakonec sami po důrazném napomenutí policejního antikonfliktního týmu.

Na náměstí dorazily necelé tři stovky mladých lidí, kteří se svolali pomocí sociální sítě Facebook. Organizátoři původně počítali s masivnější účastí, policii nahlásili, že se sejde mezi třemi až pěti tisíci lidmi.

Protestující se vybavili píšťalkami, vuzuelami i velkým bubnem a transparenty s hesly: "Zastavte pokusy na lidech!", "Nejsme krysy na pokusy!" nebo "Měli bychom mít čtyři roky na přípravu."

Mezi mladé přišel i dlouhodobý kritik maturit senátor Marcel Chládek (ČSSD). Projekt považuje za předražený a riskantní. "Studentům jsem mimo jiné řekl i to, že by se měli spojit s nespokojenými učiteli," řekl Chládek.

Maturity se připravují už 14 let a státní pokladnu už vyšly na zhruba 570 milionů korun. Studenti proti novému systému skládání zkoušky z dospělosti protestovali již několikrát.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výchova nových lékařů v ohrožení. Lékařská fakulta Ostravské univerzity má…

19.06.2019 20:23 Rektor Ostravské univerzity Jan Lata navrhne Akademickému senátu univerzity v příštích dnech…

Cermat zvrtal maturitní úlohu z matematiky? Byly dvě možné odpovědi, tvrdí…

18.06.2019 15:45 Při opravování maturitních testů z matematiky uznával Cermat letos na jaře u jedné z úloh i odpověď…

Skončí rozbroje mezi Zemanem a akademiky? Šéf konference rektorů to vidí…

14.06.2019 15:43 Nově zvolený předseda České konference rektorů (ČKR) Petr Sklenička je otevřen diskusi s…

Středoškoláci se bouří. Nechtějí povinnou maturitu z matematiky

12.06.2019 15:29 Plánovaná povinná státní maturita z matematiky je odmítána Českou středoškolskou unií (ČSU). Ta…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama