Dívka (9) z Olomouce zameškala ve škole 660 hodin, rodičům hrozí vězení

Olomouc - Dívka (9) z Olomouce zameškala ve škole 660 vyučovacích hodin, její rodiče nyní čelí obvinění z ohrožování výchovy dítěte. Hrozí jim až tři roky za mřížemi.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Dívka od listopadu loňského roku do letošního května zameškala do školy téměř nechodila. V počtu neomluvených hodin se dívka zařadila mezi rekordní záškoláky v Olomouckém kraji.

Rodiče byli obviněni ve čtvrtek. Podle kriminalistů dceři svým přístupem umožnili vést zahálčivý život. "Přestože byli rodiče ze strany školy několikrát osloveni, korespondenci si nevyzvedli a ani jinak vedení školy neinformovali o tom, že by jejich dcera navštěvovala jinou základní školu," řekla olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Naposledy podobný případ vyšetřovali policisté z Prostějovska, kde obvinili v březnu ze stejného trestného činu matku dvou dětí. Školáci dohromady v tomto školním roce zameškali více než 600 hodin, žena je prý do školy neposílala záměrně.

V červnu 2013 patnáctiletá dívka jedné z olomouckých základních škol zameškala 778 hodin, její vyhýbání se škole kryla matka omluvenkami. V listopadu téhož roku obvinili policisté rodiče chlapce z Prostějovska, který během školního roku zameškal 894 vyučovacích hodin.

Loading...
Témata: škola | děti | olomouc
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Strašák studentů zmizí? Plaga je proti povinné maturitě z matematiky

23.08.2019 16:40 Aktualizováno Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky.…

Krize ve školství zažehnána? MŠMT dostane miliardu navíc

19.08.2019 14:08 Aktualizováno Do školství by v příštím roce měla jít oproti původnímu návrhu rozpočtu miliarda korun navíc na…

Čeští vědci zjistili, jak zvýšit efektivitu žáků ve školách. Učitelům…

10.08.2019 19:33 Aktualizováno Výzkum Masarykovy univerzity ukázal, že větší zapojení žáka do debat, častější argumentování a…

Nový předmět technika? Základním školám může způsobit problémy

07.08.2019 16:30 Ministerstvo školství chce do tvorby nového předmětu technika v příštím školním roce zapojit i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama