Chcete se mít v budoucnu dobře? Tyto obory se dnes vyplatí studovat

Praha - Není tajemstvím, že za několik posledních desítek let se svět hodně změnil a došlo k obrovskému technologickému rozvoji. Ku příkladu mobilní služby, přenosné počítače, automatizace a robotika jsou oblastmi, které ještě nedávno vůbec neexistovaly, kdežto v 21. století jsou všudypřítomné. Až donedávna byla práce v těchto oblastech způsobena především touhou vývoje a objevovaním nových technologii. V dnešní době je to nutnost.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Školství, ilustrační foto

Rozvinuté společnosti stárnou a v důsledku toho v nadcházejících letech bude docházet ke snížení počtu zaměstnanců. Proto je automatizace a robotizace procesů tak důležitá. Na druhou stranu digitální revoluce může zvětšit nezaměstnanost v okruhu lidí, kteří nebudou připravení na změny trhu práce.

Znalci v oboru lidských zdrojů tvrdí, že jednou z nejvíce požadovaných profesí budou tedy všechny ty související s informatikou, programováním, automatizací nebo robotikou.

Jedná se ne jenom o inženýry pracující na plně automatizovaných výrobních linkách, ale také o odborníky na opravu softwaru a hardwaru, programování, vývojáři her a aplikací, web designerů atd. Je však třeba si uvědomit, že jsou to nejtěžší technické obory studia.

Většina mezinárodních médií a statistik uvádí, že do budoucna se zvětší počet požadovaných specialistů v povolání jako zdravotní sestra, lékař, právník nebo účetní. Takže i když nevidíte pro sebe místo na technické univerzitě, můžete najít dlouhodobé a dobře placené zaměstnání.

Nejdůležitější je však to, aby se udělala analýza trendů budoucích zaměstnání v profesích našeho zájmu nebo minimálně běžně sledovat publikace ohledně tohoto tématu.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bodový limit pro přijetí na maturitní obor? Plaga je proti, jednání…

09.11.2018 15:44 Možnost zavedení jednotné hranice bodů nutných pro přijetí u zkoušek na maturitní obory zůstává…

Přijímačky na SŠ? Jejich způsob nemá vliv na znalosti či maturitu, ukazuje…

09.11.2018 10:56 Způsob přijímání dětí na střední školy zřejmě nemá vliv na kvalitu výsledků ve vzdělávání. Vyplývá…

Celosvětové vzdělávání je v krizi! Papír je důležitější než znalosti nejen…

05.11.2018 19:44 Aktualizováno Komentář Petra Šulky – Poslední dobou otřásají světem vzdělanosti obrovské skandály, které dokazují…

Do škol míří Fakescape. Žáci se budou hrou učit o dezinformacích

05.11.2018 13:01 K výuce mediální výchovy budou moci střední školy používat novou únikovou hru s názvem Fakescape.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama