Opět maturita nanečisto! Letošní maturanti si mohou zdarma vyzkoušet nové maturity

Praha - Maturanti si budou moci znovu vyzkoušet cvičné maturitní testy. Ilustrační zadání zkoušek mají od úterý k dispozici střední školy a odborná učiliště prostřednictvím informačního systému CERMAT, uvedl tiskový mluvčí ministerstva školství mládeže a tělovýchovy (MŠMT) Václav Koukolíček.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

"Cvičné testy uvolňujeme nejprve výhradně pro školy za účelem cvičného testování žáků ve škole, a to v chráněném režimu, tedy pod autorizovaným přístupem ředitelů škol do informačního systému CERTIS," připomněl mluvčí. Tento ochranný režim potrvá až do 22. března, po tomto datu budou již testy volně přístupné na internetových stránkách nových maturit.

"Důvodem tohoto opatření je záměr ochránit obsah těchto testů, aby jejich využití ve školách poskytlo učitelům i jejich žákům objektivní výpověď o úrovni testovaných dovedností," vysvětlil Koukolíček.

Výsledky se na rozdíl od ostrých maturit nebudou zpracovávat centrálně, ale přímo ve školách. Kromě zadání tak budou mít vyučující k dispozici také klíče k jednotlivým cvičením, podle kterých studenty ohodnotí.

Testy si mohou studenti maturitních ročníků vyzkoušet zdarma a podle ministerstva tuto možnost spíše vítají. "Například studenti Obchodní akademie a Jazykové školy v Pardubicích přišli ředitelce možnost psaní cvičných testů připomenout dokonce o den dříve," uzavřel mluvčí.

Témata: Školství | maturity
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Školy jsou v nejistotě. Zamezit setkávání žáků kvůli koronaviru není reálné

04.08.2020 16:50 Aktualizováno Zamezit šíření koronaviru ve škole v případě nákazy některého žáka bude podle zástupců školských…

Na Břeclavsku zavřeli školku, jedno z dětí má covid-19

04.08.2020 13:49 Aktualizováno Ve školce v Jevišovce na Břeclavsku mělo jedno z dětí pozitivní test na covid-19, školka je proto…

Za co Česko utratí miliardy z EU? NERV předložil návrh, chce i změnu…

03.08.2020 13:14 Evropské peníze by se v příštím programovacím období měly investovat do digitalizace, silnic a…

MŠMT navrhne přejmenování tří vysokých škol

01.08.2020 09:46 Ministerstvo školství chce upravit názvy tří vysokých škol v Česku. Z Veterinární a farmaceutické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama