Plaga úspory najde na úřadě. Učitelů se škrty nedotknou, ujistil

Ministr školství Robert Plaga (ANO) je schopen najít v rozpočtu na příští rok sedm až deset procent personálních úspor, a to v místech na ministerstvu a v podřízených organizacích. Učitelů se škrty nedotknou, zdůraznil po dnešní schůzce s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO). Vláda podle něj chce dodržet slib, že učitelé budou v roce 2021 mít průměrný plat 45.000 korun.

Přidejte svůj názor

Robert Plaga
doporučujeme

"Podívám se i na provozní výdaje ministerstva, ale v minulých letech bylo úsporné, co se týče provozních výdajů, takže tam velký prostor nevidím. Bavíme se v desítkách milionů korun," uvedl.

Velký prostor nevidí ani v možnosti škrtání neobsazených míst, v resortu jich podle něj mnoho není. V úsporách se neprojeví ani odchod úředníků do Národní sportovní agentury, která převezme od ministerstva školství sportovní agendu včetně dotací a jejíž vznik dnes schválili poslanci. S těmito lidmi už návrh rozpočtu na příští rok pro ministerstvo nepočítá.

Se Schillerovou dnes probral také plánovanou změnu financování regionálního školství od příštího roku. "Ten objem prostředků musí být dostatečný, aby ta změna financování, která vede k větší kvalitě, byla doprovázena penězi," uvedl. Je podle něj také třeba, aby byl dostatek peněz pro speciální školství. "Byl bych rád, abychom se v roce 2020 dostali k tomu, že speciální školy budou financovány institucionálně, budou mít jistotu nějakých prostředků," uvedl.

O celkové podobě rozpočtu dnes Schillerová s ministry, kteří ji navštěvují postupně s rozestupem 45 minut, nediskutuje. Dnes se ministryně schází se všemi členy vlády za hnutí ANO a vicepremiérem za ČSSD Janem Hamáčkem.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odbory a podnikatelé podpořili státní rozpočet, učitelům by přidali víc

16.09.2019 14:03 Odbory a zaměstnavatelé podpořili dnes návrh státního rozpočtu na příští rok. Nesouhlasí ale s…

Kauza plzeňských práv je tatam. Prestiž školy roste, studenti se jen hrnou

16.09.2019 12:49 Fakulta právnická Západočeské univerzity (ZČU), kde před deseti lety vypukl skandál kvůli tzv.…

Platy učitelů? Bitva nekončí, odbory přišly s rázným požadavkem

16.09.2019 09:51 Pro odbory je podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly…

Plaga chce zrušit povinnou maturitu z matematiky, návrh přednese ve…

15.09.2019 14:17 Ministr školství Robert Plaga (za ANO) chce co nejrychleji poslat do Sněmovny návrh, který by…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama