Ministr Plaga rozdával dětem vysvědčení. Na škole, do které sám chodil

Ministr školství Robert Plaga (ANO) dnes rozdával vysvědčení v Základní škole Jasanová Brno, do které jako dítě chodil. Vysvědčení od něj dostalo 35 deváťáků a kolem 60 prvňáků, řekl novinářům ředitel školy Přemysl Jeřábek.

Robert Plaga
doporučujeme

Před Plagu předstoupila v tělocvičně celá škola, která má přes 400 žáků. Promluvil ředitel Jeřábek, někteří žáci a promítala se také videa přibližující školní léta končících deváťáků. Potom k přítomným promluvil ministr.

"Jsem nervóznější, než když jsem zde končil. Je to pro mě velmi emotivní, protože jsem sem chodil," řekl žákům Plaga. Dodal, že rád vyřadil deváťáky a dal první velké vysvědčení prvňákům.

Dětem popřál pěkné prázdniny. "Užijte si je a do školy se vraťte plní sil. Sám jsem se už v polovině srpna vždy těšil na spolužáky, které jsem dva měsíce neviděl," poznamenal Plaga.

Ve škole končil v roce 1992. "Situace návratu mě dostala. Škola se sice změnila, ale duch školy na člověka padne. Chtěl jsem vědět, kam se za tu dobu posunula," uvedl Plaga, který zmínil například tělocvičnu, která za něj ještě neměla dnešní podobu. "Takovou krásnou halu jsme tady neměli. O velké přestávce jsme ale chodili hrávat fotbal nebo taky po škole. Hráli jsme Jundrováci proti přespolním z Rozdrojovic a Jinačovic," dodal Plaga.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U školních potřeb táhne ekologie, k dostání jsou i sety s rouškou

09.08.2020 09:44 U školních potřeb bude letos převažovat důraz na udržitelnost. Řetězce rozšířily nabídku zboží z…

Na školách v Česku roste počet dětí-cizinců, nejvíc jsou zastoupeni…

08.08.2020 09:39 Děti 111 různých státních příslušností loni navštěvovaly české mateřské školy. Celkově do…

Univerzity chtějí učit prezenčně, jen v případě nutnosti online

06.08.2020 14:59 Brněnské vysoké školy zatím počítají s normální prezenční výukou v podzimním semestru, připravují…

Školy jsou v nejistotě. Zamezit setkávání žáků kvůli koronaviru není reálné

04.08.2020 16:50 Aktualizováno Zamezit šíření koronaviru ve škole v případě nákazy některého žáka bude podle zástupců školských…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama