Vybraní učitelé si rozdělí 20 milionů korun!

Praha - Téměř 20 milionů korun pošle ministerstvo školství 291 středním školám na platy učitelů v rámci programu hodnocení žáků a škol podle výsledků v soutěžích. V úterý o tom informovala Jana Holíková z odboru vnějších vztahů a komunikace ministerstva.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Jsem rád, že kromě ověřování výsledků v 5. a 9. třídách a státních maturit, čímž chceme zkvalitnit výuku v základních a středních školách, podporujeme i nadané žáky prostřednictvím tohoto rozvojového programu. Dvacet milionů korun půjde přímo na platy učitelů, kteří svou kvalitní prací podporují mladé talenty a pracují s nimi," uvedl ministr školství Josef Dobeš (VV).

Projektem chtělo ministerstvo školství hlavně podpořit a zvýšit péči o talentované žáky na středních školách. Záměrem bylo také posílit motivaci žáků i učitelů účastnit se soutěží.

Nejúspěšnější školou v programu se nakonec stalo Gymnázium Brno – Řečkovice. "Naše škola patří v středoškolské odborné činnosti dlouhodobě k těm nejúspěšnějším. Jsem rád, že můžu prostřednictvím této dotace ještě více motivovat své učitele, aby pracovali s talentovanými žáky i nad rámec svých povinností, ve svém volném čase," uvedl ředitel školy Peter Krupka.

Pilotní program pro talentované středoškoláky vyhlásilo ministerstvo na začátku školního roku 2011/2012. Přihlásilo se do něj 291 středních škol, z toho 161 gymnázií, 37 středních průmyslovek, 23 obchodních akademií, 15 středních odborných škol, 15 středních odborných škol spojených s VOŠ a 33 ostatních středních škol. Církevní školy podaly pět žádostí.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Integrace Romů do běžných škol? Šabatová sestavila těchto deset opatření

12.12.2018 17:12 Kancelář ombudsmanky Anny Šabatové sestavila seznam deseti opatření, která by měla vést k lepší…

Zeman podepsal dekrety nových profesorů, tentokrát dominují technické vědy

06.12.2018 12:20 Dekrety šesti desítek nových profesorů dnes podepsal prezident Miloš Zeman. Profesorský titul bude…

ČSSD navrhla bezplatné stravování ve školkách a na 1. stupni ZŠ

05.12.2018 13:41 Sociální demokraté předloží Sněmovně návrh, aby děti v mateřských školách a na prvním stupni…

Změna ve školství? Přípravné třídy se asi opět otevřou i dětem s odkladem…

05.12.2018 11:49 Přípravné třídy základních škol by se opět mohly otevřít i dětem, které mají takzvaný odklad věkem,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama