Dobeš zrušil tendr na právní služby za 99 milionů

Praha - Ministr školství Josef Dobeš (VV) zrušil tendr na právní služby za 99 milionů korun, informoval ve čtvrtek manažer pro komunikaci ministerstva Radek Melichar. Ministr chce totiž změnit požadavky na podobu a rozsah právních služeb.

Přidejte svůj názor

371

"Nálezy auditu druhého operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost nám jasně ukázaly, že naše potřeby na právní služby se výrazně změnily. V tomto programu už máme schválených více než 6500 projektů a proto také na jejich kontrolu musíme nyní upřít naši pozornost," uvedl ministr Josef Dobeš.
 
Původní specifikace předmětu veřejné zakázky již prý neodpovídá aktuálním potřebám ministerstva školství. To v ní totiž počítalo s kontrolami veřejných zakázek pouze pro Operační program Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpl), které mají jinou povahu a administrují se podle jiných pravidel.
 
MŠMT zajistilo personální posílení útvarů projektové kontroly a navázalo spolupráci s ministerstvem pro místní rozvoj. "Každé pochybení může vyústit v to, že proplacené prostředky budou Bruselem označeny jako neuznatelné a odpovědnost za tyto platby pak padá na příjemce dotace, potažmo státní rozpočet. Tomu chce ministerstvo školství samozřejmě aktivně předejít, a proto hledáme cesty, jak efektivní kontroly zajistit," vysvětlil náměstek ministra odpovědný za evropské záležitosti Michal Zaorálek.
 
Předmětem plnění zrušené veřejné zakázky mělo být poskytování právních služeb pro zadavatele v oblasti administrace,organizace a právní korektury veřejných zakázek financovaných z operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpl) anebo operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK), kontrola výběrových řízení realizovaných příjemci podpory z OP VaVpl a poskytování generálních právních služeb na základě ad hoc požadavků zadavatele z OP VaVpl.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolik stojí Babišův oběd zdarma? Jde tu o víc než páchání dobra

16.12.2018 20:28 Aktualizováno Komentář Petra Šulky – Zdá se vláda premiéra Babiše našla nový hit, který ji má udržet voliče a…

Změna státních maturit? Plaga je chce zúžit jen na didaktické testy

13.12.2018 16:48 Ministerstvo školství pravděpodobně navrhne zúžení státní maturity jen na didaktické testy. Podle…

V koalici to skřípe kvůli školním obědům zdarma, Plaga odmítl návrh…

13.12.2018 16:13 Ministr školství Robert Plaga (ANO) nesouhlasí s tím, aby děti ve školách dostávaly plošně…

Integrace Romů do běžných škol? Šabatová sestavila těchto deset opatření

12.12.2018 17:12 Kancelář ombudsmanky Anny Šabatové sestavila seznam deseti opatření, která by měla vést k lepší…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama